gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Reizigers kritisch over luifel in Doetinchem

9af28e764ff05b190ff7c04dca6984aa.jpg
Redactie REGIO8 |

“Dit hebben ze eigenlijk een paar jaar eerder moeten doen”, zegt een reiziger. “Ze hebben het nieuwe station wel gebouwd, maar als het regende stond je nergens droog.” Een andere busreiziger vindt het een goede aanwinst voor het busstation. “Je kan er mooi onder staan, en droog. Soms doet de WIFI het niet, maar verder vind ik het echt heel mooi.”

Na een paar maanden vertraging door het wachten op de vergunning en de lage temperaturen, is de luifel klaar. Doetinchem heeft besloten de overkapping duurzaam te maken. “Deze luifel is vol gelegd met zonnecellen”, zegt wethouder Frans Langeveld. “Waardoor we dus nu stroom kunnen opwekken en die weer kunnen gebruiken in de omgeving van het station.” Het groene aspect kunnen de reizigers wel waarderen. “Dat is de laatste tijd er in, groene energie. Ik denk dat het goed is, maar of het genoeg is weet ik niet.”

De meest opvallende klacht is dat de overkapping de neerslag niet tegenhoudt. “Het is een beetje geldverspilling, het houdt geen regen tegen.” De luifel is gebouwd op grote stevige palen, maar er zitten geen wanden in. “Ze hadden het moeten dichtmaken. Zodat je hier kan zitten, wachten op de bus, en ook droog en warm.” Wethouder Langeveld wil de komende periode bekijken of er nog aanpassingen plaats moeten vinden. “Het is ook even wennen, of het helemaal voldoet zal de komende tijd moet blijken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.