Ulft, Netherlands

Raad van State stelt pompeigenaar in gelijk

Doetinchem moet een nieuw besluit nemen over de mogelijke verhuizing van de pomp van eigenaar Theo Wenting naar de Oostelijke Randweg. De Raad van State heeft de eigenaar van het tankstation aan de Wijnbergseweg gelijk gegeven.
Jasper Hazelaar | 10 maart 2021 12:29 | Aangepast op 10 maart 2021 12:29
“Gerechtigheid”, zo omschrijft Wenting de uitspraak van de Raad van State. “We hebben 7,5 jaar samen met de ambtenaren van de gemeente aan het plan gewerkt. Dan wordt de stekker er één minuut voor twaalf uitgetrokken door de raad. Ik ben blij dat we nu gerechtigheid hebben, want het kon gewoon niet.” De gemeenteraad van Doetinchem moet nu binnen een half jaar een nieuw besluit nemen over het bestemmingsplan ‘Tankstation Oostelijk Randweg’, waarbij het belang van Wenting wel wordt meegenomen.  De gemeenteraad wilde vorig jaar niet meewerken aan de verplaatsing, onder meer omdat het nieuwe tankstation naast natuurgebied De Zumpe zou komen te liggen.

Een petitie van omwonenden werd duizenden keren ondertekend. Ze vonden dat de bijzondere natuur en het unieke landschap door de komst van de pomp zouden worden aangetast, maar de Raad van State noemt dit argument gebrekkig, mede omdat de raad niet inhoudelijk is ingegaan op overgelegde onderzoeken. “Voor aantasting van in dat gebied aanwezige dan wel beoogde natuurwaarden hoeft niet te worden gevreesd”, zo staat in de uitspraak.

‘Wil raad best uitleg geven’
De Doetinchemse raad was verdeeld over het onderwerp. Hoewel partijen enkele jaren eerder nog instemden met de verhuizing, ging er met één stem verschil een streep door het plan, tot grote frustratie van het college en de pompeigenaar. “Er is alleen geluisterd naar een tegenpartij en niet naar ons”, vindt Wenting, die daarin wordt gesteund door de uitspraak van de Raad van State. “Ik ben ook best bereid om nog met raadsleden of het college in overleg te gaan om uitleg te geven.”

Alsnog naar de Randweg
Wenting hoopt nog altijd te kunnen verhuizen naar de nieuwe locatie. “Het was ook volgens de gemeente de beste plek”, zegt de pompeigenaar, die aangeeft dat er voor de aankoop van grond en het aanleggen van in- en uitvoegstroken al geld is uitgegeven door de gemeente. “Dat zou dan met de hele gemeenschap weer opgebracht moeten worden. Als ze de pomp daar niet bouwen, zou het heel onverstandig zijn.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...