Ulft, Netherlands

Raad Doetinchem akkoord met Van der Valk

Regio8 | 9 juni 2017 08:17 | Aangepast op 9 juni 2017 08:17
Er zijn wel voorwaarden verbonden aan het hotel. Zo is er een maximum van 102 kamers en mogen de horeca- en zalenfunctie niet te groot worden. Hiermee wil de gemeente voorkomen dat de concurrentie voor andere hotels en zalencentra in de regio te groot wordt. Daarnaast mag het hotel niet te hoog worden en moet er voldoende groen rond het pand aanwezig zijn.

Met de goedkeuring van het hotel, werd ook besloten om de doorstroming en verkeersveiligheid op de Europaweg te verbeteren, en een zonnepark aan te leggen. Waar dit zonnepark komt te liggen en hoe groot dat wordt is nog niet duidelijk. Het college wil eerst onderzoeken op welke bestaande daken er nog zonnepanelen gelegd kunnen worden en hoever er dan voldaan is aan de wens om in 2030 energieneutraal te zijn. Wethouder Frans Langeveld van duurzaamheid zegde toe dat er in het najaar een voorstel naar de raad gaat over de noodzaak van het zonnepark en hoe groot dat dan moet worden.

Nu de gemeenteraad akkoord is met de plannen, kan er gewerkt gaan worden aan de uitvoering. Wat betreft het hotel moet eerst gekeken worden of het college juridisch bevoegd is bepaalde besluiten zelf te nemen, zonder tussenkomst van de raad. Wanneer dat niet zo is, keert wethouder Ingrid Lambregts van ruimtelijke ordening terug naar de raad om toestemming te vragen. De bedoeling is om alle werkzaamheden in 2021 afgerond te hebben.

Foto: REGIO8

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...