Ulft, Netherlands

Provincie wil investeren in een dubbelspoor

Regio8 | 24 mei 2017 15:01 | Aangepast op 24 mei 2017 15:01
“Wij zijn natuurlijk vreselijk trots op deze uitkomst en ook vreselijk blij”, aldus Maurits Gebbink van SP Gelderland. “Het is de kers op de taart, we hebben hier de afgelopen tien jaar voor geknokt.” Alleen de Partij voor de Dieren en de PVV stemden woensdagmiddag tegen het plan.

“Het is niet het volledige bedrag voor de aanleg, maar het is een begin en nu kunnen we naar Den Haag gaan om extra geld bij te laten leggen.” De kans dat het dubbelspoor er nu daadwerkelijk gaat komen is volgens Gebbink heel groot. “Het is een besluit van de complete Staten, dus het heeft heel veel zeggingskracht. Ik zie dit niet meer fout gaan.”

Op het moment dat het plan een plek krijgt op de begroting voor infrastructuur en bereikbaarheid gaan ambtenaren aan de slag met de uitvoering. Gebbink verwacht dat de daadwerkelijk ingebruikname van het dubbelspoor nog een jaar of tien zal gaan duren.

Foto: REGIO8

Lees ook

Kerstspecial | Kerst 2025 met Okidoki

Het is inmiddels een ware traditie, de speciale radiouitzending van Kerst met Okidoki. In het Milky-...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...

Járenlang gesteggel, kantelen speelveld lijkt dé oplossing voor dé splijtzwam in Ruurlo

Is het kantelen van een speelveld dé oplossing voor dé splijtzwam in de Ruurlose samenleving? Het vo...

Helder en Daadkracht samen de Montferlandse gemeenteraadsverkiezingen in

De fractie Daadkracht van Joost Gerritsen sluit zich bij de komende gemeenteraadsverkiezingen aan bi...

Twee auto's botsen op Aaltenseweg in buitengebied Zelhem

Bij een ongeval op de Aaltenseweg in het buitengebied van Zelhem, zijn twee auto’s in een bocht tege...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...