Ulft, Netherlands

Problemen op A12 duren mogelijk maanden

Regio8 | 5 september 2018 11:52 | Aangepast op 5 september 2018 11:52
De IJsselbrug dateert uit de jaren zestig van de vorige eeuw en wordt in 2021 gerenoveerd. Rijkswaterstaat hield de conditie van de drukbereden stalen brug volgens Omroep Gelderland al anderhalf jaar geregeld in de gaten. Nu is een probleem ontdekt dat nader onderzoek vergt. Dinsdag is daarvoor een deel van de brug afgesloten. ''Met de veiligheid kun je niet sjoemelen'', aldus een woordvoerder tegenover Omroep Gelderland.

Onduidelijkheid over oorzaak
Over een paar dagen is duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is afhankelijk van de ernst van het probleem hoeveel tijd Rijkswaterstaat nodig heeft voor herstelmaatregelen. Dat zou maanden kunnen duren. Het advies is de oostkant van Arnhem vooralsnog zoveel mogelijk te mijden.

Verkeer op de A12 vanuit de Randstad richting Duitsland wordt ruim voor Arnhem al gewaarschuwd om een andere route te nemen. Door de omleidingen en sluipverkeer ontstaan op andere verbindingen rond Arnhem en tussen Nijmegen en Arnhem ook opstoppingen.
Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Stormkracht Wenters wegens succes verlengd: ‘Iedereen wil het zien’

De indrukwekkende mini-docu Stormkracht Wenters, over de verwoestende valwind en de daaropvolgende s...

‘Golden Gate van de Niederrhein’ viert 60 jaar: icoon van Emmerich in feest én groot onderhoud

De slanke rode hangbrug die Emmerich en Kleve verbindt, is al zestig jaar hét herkenningspunt van de...

Krachtmeting in Kerkrade: De Graafschap wil sterke start doortrekken

Na een flitsend begin van de competitie met een thuisoverwinning wil De Graafschap vrijdag de positi...

De Drankelingen vieren jubileum bij optocht Varsseveld

De Varsseveldse Volksfeesten staan op het punt van beginnen. Een belangrijk onderdeel van die festiv...

Najah verlaat De Graafschap voor Saudi-Arabië

Middenvelder Anass Najah heeft De Graafschap per direct verlaten voor een dienstverband in Saudi-Ara...

Leussinkbad in Laren verovert Gelderland als beste buitenbad van de provincie

Het Leussinkbad in Laren is in de prijzen gevallen. Bij de verkiezing van het platform Uit met Kinde...