Ulft, Nederland
Terug

Primeur met hennep voor woonhuis Lievelde

27cdb115abbf3acc47a940c5a9e74fb9.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het materiaal dat we hier gebruiken is voor de Nederlandse markt helemaal nieuw", vertelt uitvoerder Ruud Lurvink. Hoewel in Duitsland en Oostenrijk hennep al veelvuldig wordt toegepast in het isoleren van woningen, wordt in Nederland de isolatie op dit moment nog veel met polystyreen gedaan. "Willen we duurzaam zijn, dan moeten we aardolieproducten niet gebruiken", aldus Rob van Kuik, de importeur van het isolatiemateriaal. "Daar draagt hennep natuurlijk erg aan bij."

Het is overigens niet zo dat men een joint kan draaien van het isolatiemateriaal. "Er zit absoluut geen stof in die niet mag of kan", aldus Van Kuik. "Het roken van deze gevel heeft geen zin, je word er niet high van." Uitvoerder Lurvink moet nog wel even aan de hennepisolatie, maar ziet toekomst: "Het werkt wat anders dan de producten waar we nu mee werken, maar als we een paar projecten meer hebben gedaan, gaat dat zeker goed functioneren."

Foto: REGIO8

Lees ook

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.