"Ik zoek al 40 jaar, maar dit is mij nog nooit gelukt", zegt de medewerker van museum Min40celsius in Varsselder tegenover
Omroep Gelderland. Een unieke vondst, bevestigt het museum dat de excursies organiseert woensdag. De medewerker begeleidt acht keer per jaar de excursie in Netterden, waar bezoekers kunnen zoeken naar archeologische vondsten. "Er komen daar vrachtwagens met grind uit Duitsland, daar moet het tussen hebben gelegen." De inwoonster van Deventer is heel erg verguld met haar vondst. "Ik ben een jaar ziek geweest, dit was mijn eerste uitje."
Haar man vond een kwartiertje later ook een tand van een megalodon, mogelijk van dezelfde haai. Megalodon betekent overigens megahaai met megatanden. Selma vindt de activiteiten van het museum in Varsselder van groot belang: "Ik vind het belangrijk dat de jeugd weet wat er zich heeft afgespeeld in die tijd."
Foto: Selma Ruijter-Weideman