gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie schiet verdachte neer in Winterswijk

Redactie REGIO8 |
Het incident vond omstreeks 13.00 uur plaats in de omgeving van de Vredensestraat. Een woordvoerder kon woensdagmiddag nog niets zeggen over de toedracht, maar wil alleen kwijt dat er sprake was van een dreigende situatie. Agenten gingen af op een melding van een man met een wapen. Later bleek dat de man gedreigd had iemand neer te steken en mogelijk twee messen bij zich had. Uit onderzoek blijkt donderdagmiddag dat het tweede voorwerp waarschijnlijk de hoes van het eerste mes is geweest.

Een gebruikelijke aanhoudingsprocedure en ook de inzet van pepperspray mocht niet baten, waarna meerdere waarschuwingsschoten werden gelost. Ook de schoten deerden de man niet. Agenten waren daarom genoodzaakt om de man in zijn been te schieten. Het schot schampte zijn been, waardoor de man door bleef lopen. Desondanks kon hij vlak na het laatste schot worden aangehouden.

Onrust in Winterswijk
In Winterswijk is al enkele dagen onrust door Facebookberichten van een 23-jarige inwoner van het dorp. De man plaatste namelijk dreigende teksten op internet: ''Ik ga alleen in Winterswijk al tal van mensen ombrengen als ze mij te zwaar testen.'' De politie is bekend met deze man, maar zegt dat deze persoon niets met het incident te maken had.

De omgeving is ruim afgezet. De politie is een onderzoek gestart en zoekt getuigen. 

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.