Ulft, Netherlands

Politie schiet man neer in Hamburgerstraat

Regio8 | 29 augustus 2017 10:34 | Aangepast op 29 augustus 2017 10:34

Het incident speelde zich omstreeks 01.15 uur af na een melding van een getuige die een gewapende man had zien lopen. Toegesnelde agenten troffen inderdaad een persoon met een mogelijk vuurwapen aan. Volgens de politie ontstond er vervolgens een situatie waarbij de agenten zich genoodzaakt voelden om te schieten. Op amateurbeelden is te zien dat de Doetinchemmer ondanks verzoeken van agenten zijn wapen niet wil loslaten, pas na een gericht schot kermt hij het uit van de pijn en laat de man zijn wapen vallen. Hij roept daarbij dat het gaat om een speelgoedwapen.  

De politie laat weten dat de 22-jarige man hoogstwaarschijnlijk een nepwapen in zijn handen had. De Doetinchemmer is buiten levensgevaar, maar verder kan de politie geen informatie verschaffen over zijn gesteldheid. Ook over de toedracht is nog niks bekend.

Kogelgaten
Volgens omwonenden is er meerdere keren geschoten. In ten minste twee winkelpanden zijn kogels ingeslagen, zoals op onderstaande foto is te zien. Het glas van de CoolCat heeft daarbij flinke schade opgelopen. De Rijksrecherche heeft het incident zoals gebruikelijk in onderzoek. De politie waarschuwt al langere tijd voor de gevolgen van een nep- of speelgoedwapen, agenten kunnen niet inschatten of zij te maken hebben met een echt of namaakexemplaar. Vooral in de grensregio met Duitsland komen veel incidenten met dergelijke wapens voor.
Foto: Omroep Gelderland

Meest gelezen

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

Redactie REGIO8 | 25 nov 2025 16:08

Lees ook

Doetinchem wijst komst windpark bij Oude IJssel voorlopig af

Een verzoek voor een windpark aan de Oude IJssel in Doetinchem is afgewezen door de gemeente. Het co...

Ulftse Housheer speelt WK Handbal in eigen land: 'Heel speciaal'

De Ulftse Dione Housheer mag het WK Handbal spelen in eigen land. Woensdag is het toernooi begonnen ...

Fietsster gewond na aanrijding op rotonde in Doetinchem

Een fietsster is donderdag gewond geraakt bij een aanrijding op de rotonde aan de Liemersweg in Doet...

Elektrische deken veroorzaakt brand in Eibergen

Een elektrische deken heeft woensdagavond brand veroorzaakt in een woning in Eibergen. De bewoners e...

Duizenden cadeaus opgehaald in Doetinchem: 'Dan smelt je gewoon'

De Sint is weer in het land en dat betekent dat er weer veel cadeautjes moeten worden uitgedeeld. De...

Politie treft 107 hennepplanten aan in woning in Drempt

Bij een woning aan de Zomerweg in Drempt heeft de politie dinsdagmiddag meer dan honderd hennepplant...