Redactie REGIO8 | 28 februari 2026 09:04
Bart Sollman | 27 februari 2026 14:17
Hidde Vinkenvleugel | 6 maart 2026 16:42
Wethouder Henk Bulten neemt na de gemeenteraadsverkiezingen afscheid van de gemeente Doetinchem. De 55-jarige Doetinchemmer was maar liefst drie periodes wethouder financiën namens ChristenUnie-SGP en laat de gemeente gezond achter. In 2014 was de overgang van raadslid naar bestuurder een flinke uitdaging.
De politieke kussens in de huidige gemeenteraad in Lochem worden opgeschud. Nieuwkomer DPL is al ‘eventjes’ aanwezig en VVD, CDA en D66 komen met nieuwe boegbeelden. En dan is er nog de historische samenwerking tussen GroenLinks en PvdA.
Bij een kettingbotsing op de N319 ter hoogte van Groenlo zijn vijf auto’s beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.
De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.
REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.
Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.