gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie pakt drugsgebruik minderjarigen aan

e38c0667fc16cf00488cd61782f85b34.jpg
Redactie REGIO8 |
"Minderjarigen die overlast veroorzaken of kleine vernielingen en winkeldiefstal plegen blijken steeds vaker onder invloed van drugs te zijn", laat de politie weten. "Daarop wordt tot nu toe vooral repressief gereageerd. Daarmee bereik je niet dat de jongere zijn drugsgebruik mindert." Daarom gaat de politie per 1 september starten met het Projectplan Drugs Achterhoek. "Het plan heeft een opvoedkundig karakter en de ouders worden er nadrukkelijk bij betrokken."

Naast het vrijwillige Halt-traject, gaat de politie meer dwingend optreden: "Er kan nu ook drang en dwang worden toegepast om de jongeren die delicten plegen van het drugsgebruik af te krijgen of dit in ieder geval te verminderen", aldus Wim Slotboom, schrijver van het projectplan. "Als de jongere een Halt-delict heeft gepleegd en zijn drugsgebruik blijkt echt zorgelijk, of als er sprake is van ongeoorloofd drugsbezit, dan kan de politie hem of haar aanmelden bij Halt Oost Nederland voor zo’n verplicht traject." In eerste instantie loopt het project tot september 2017.

Lees ook

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: De koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.

1774819860_photo_2026-03-29_23-06-05 (4).jpg

Automobilist botst tegen boom bij eenzijdig ongeval in Dinxperlo

Een automobilist is zondagavond tegen een boom gereden op de Aaltenseweg in Dinxperlo. Het is nog niet bekend hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren.

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.