Ulft, Netherlands

Plofkraak bij Rabobank in dorpshart Didam

Regio8 | 26 januari 2017 13:25 | Aangepast op 26 januari 2017 13:25

“Het is een hele brute vorm van vermogenscriminaliteit”, zo omschrijft burgemeester Peter de Baat van Montferland de plofkraak die rond 3:00 uur 's nachts plaatsvond aan de Wilhelminastraat in Didam. “De mensen zijn geschrokken en ontdaan. Het zal je maar gebeuren dat je zo midden in de nacht wakker wordt.” De bewoners zijn eerst bij de politie en daarna in het gemeentehuis opgevangen. Omstreeks 12:00 uur konden de geëvacueerde omwonenden terugkeren in hun woning.

Het is volgens de politie nog niet duidelijk of er door de daders buit is gemaakt. De politie heeft gecontroleerd langs de uitvalswegen, omdat de daders op de vlucht zijn geslagen, maar ze werden niet meer aangetroffen. Getuigen worden dan ook door de autoriteiten opgeroepen om zich te melden.

Explosieven aangetroffen bij de bank
De Explosieven Opruimingsdienst heeft vastgesteld is dat er nog explosieven aanwezig waren bij de Rabobank na de plofkraak. Een deel van de explosieven is onmiddellijk afgevoerd. De rest is veiliggesteld en later tot ontploffing gebracht. Door de explosies moesten er aan het Rabobank-pand stutwerkzaamheden worden verricht. De politie is daarna gestart met het daadwerkelijke onderzoek.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Oude IJsselstreek redt DRU Industriepark: ‘Dit is echt de laatste kans’

Het DRU Industriepark kan voorlopig blijven bestaan. Een meerderheid van de gemeenteraad van Oude IJ...

Achterhoekse D66'ers in jubelstemming na verkiezingswinst

Achterhoekse leden van D66 verkeren donderdag in een jubelstemming na de verkiezingswinst van hun pa...

Vogelgriep in de Achterhoek: wat betekent het voor inwoners en pluimveehouders?

De vogelgriep grijpt opnieuw om zich heen in de Achterhoek. Op steeds meer plekken wordt de ziekte v...

Milan Heuveling uit 's-Heerenberg schittert in nieuwe serie Flying Hummelo

Milan Heuveling uit 's-Heerenberg schreef zich in voor de audities van de nieuwe Zapp serie: Flying ...

Zo stemde de Achterhoek bij de Tweede Kamerverkiezingen

Het stemmen is voorbij en bijna alle stemmen zijn inmiddels geteld. Nederland en ook de Achterhoek,...

Zeddamse olympisch kampioen Annette Duetz zwaait af na ongeëvenaarde zeilcarrière

Olympisch kampioen Annette Duetz (32) uit Zeddam stopt met haar olympische zeilcarrière. De Zeddams...