Ulft, Netherlands

Plan Gat van Roelofs terug naar tekentafel

Regio8 | 1 december 2017 09:51 | Aangepast op 1 december 2017 09:51
Tijdens de raadsvergadering hebben vier tegenstanders ingesproken. Onder meer Erwin Grob van Natuurmonumenten gaf aan dat de onderzoeken naar de grondwaterstand van landgoed Bivank volgens Natuurmonumenten niet goed is uitgevoerd. VVD vond dit gegeven zorgelijk en wil dat er opnieuw gekeken wordt naar het plan. "Wij denken dat verbetering van het plan mogelijk is", gaf fractievoorzitter Martin Som aan. "We moeten de overlast tot het minimum beperken en er moet meer zekerheid komen van een veilige verkeerssituatie."

Het CDA gaf aan nog nooit een plan te hebben gezien met slechts tegenstanders. "Dit is nu wel het geval", zegt fractievoorzitter Oscar van Leeuwen. "We moeten samen met de buurt, Natuurmonumenten en andere belanghebbenden kijken naar wat we met dit gebied willen", aldus Van Leeuwen. "Maar ik denk dat de meesten het eens zijn." Het CDA wil opnieuw beginnen met een blanco vel. "Laten we met elkaar om tafel gaan om te werken aan een plan waar we met zijn allen achter staan. Laten we in plaats van de gang naar de rechtbank, de gang naar elkaar vinden."

Over het algemeen zijn de partijen niet tegen de zandwinning, maar wel tegen het huidige plan dat er ligt. Met name de verkeersveiligheid is een heikel punt. Toch vindt verantwoordelijk wethouder Walter Gerritsen het lastig om kaders voor een nieuw plan te bepalen. "Wie bepaalt nu waar het wel komt?", aldus de wethouder. "Niemand wil het bij hem of haar in de buurt hebben." De Montferlandse partijen willen opnieuw beginnen met het maken van de plannen, maar de wethouder vindt dit lastig. "Het blanco vel zie ik als een worsteling."

Foto: REGIO8

Lees ook

Achterhoeker Devin Haen voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje

De Achterhoekse voetballer Devin Haen is voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. De 21-jarige aa...

Petitie vóór asielopvang Eibergen overhandigd als tegengeluid

Een groep Eibergenaren zag het protest tegen de komst van een vluchtelingenopvang in het dorp van 18...

De Hoeksteen maakt plaats voor woningen in het hart van Gendringen

Het voormalige schoolgebouw van De Hoeksteen in Gendringen wordt binnenkort gesloopt om plaats te ma...

Reorganisatie bij DRU Industriepark: acht banen op de tocht

Er gaan ontslagen vallen bij de stichting DRU Industriepark. De stichting hoopt zo financieel gezond...

Weerboer Gerrit verwacht een fraai herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Juf Milly viert 40-jarig jubileum: ‘Ik ga door tot achter de rollator’

De laatste slingers en ballonnen worden nog snel opgehangen door de leerlingen van groep 8. Dan is b...