gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Plan Gat van Roelofs terug naar tekentafel

ffea288017693b95ef69058de1c59d32.jpg
Redactie REGIO8 |
Tijdens de raadsvergadering hebben vier tegenstanders ingesproken. Onder meer Erwin Grob van Natuurmonumenten gaf aan dat de onderzoeken naar de grondwaterstand van landgoed Bivank volgens Natuurmonumenten niet goed is uitgevoerd. VVD vond dit gegeven zorgelijk en wil dat er opnieuw gekeken wordt naar het plan. "Wij denken dat verbetering van het plan mogelijk is", gaf fractievoorzitter Martin Som aan. "We moeten de overlast tot het minimum beperken en er moet meer zekerheid komen van een veilige verkeerssituatie."

Het CDA gaf aan nog nooit een plan te hebben gezien met slechts tegenstanders. "Dit is nu wel het geval", zegt fractievoorzitter Oscar van Leeuwen. "We moeten samen met de buurt, Natuurmonumenten en andere belanghebbenden kijken naar wat we met dit gebied willen", aldus Van Leeuwen. "Maar ik denk dat de meesten het eens zijn." Het CDA wil opnieuw beginnen met een blanco vel. "Laten we met elkaar om tafel gaan om te werken aan een plan waar we met zijn allen achter staan. Laten we in plaats van de gang naar de rechtbank, de gang naar elkaar vinden."

Over het algemeen zijn de partijen niet tegen de zandwinning, maar wel tegen het huidige plan dat er ligt. Met name de verkeersveiligheid is een heikel punt. Toch vindt verantwoordelijk wethouder Walter Gerritsen het lastig om kaders voor een nieuw plan te bepalen. "Wie bepaalt nu waar het wel komt?", aldus de wethouder. "Niemand wil het bij hem of haar in de buurt hebben." De Montferlandse partijen willen opnieuw beginnen met het maken van de plannen, maar de wethouder vindt dit lastig. "Het blanco vel zie ik als een worsteling."

Foto: REGIO8

Lees ook

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.