gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Pilot voor uitkeringen in Oude IJsselstreek

1175d3cba388a0f728fe6494dac0a27c.jpg
Redactie REGIO8 |

"We hebben ongeveer zevenhonderd mensen die een baan nodig hebben", aldus wethouder Peter van de Wardt. "Daarvan hebben we steeds gezegd dat dat er zevenhonderd te veel zijn." De gemeente en Laborijn gaan op zoek naar de mogelijkheden. Van de Wardt spreekt zijn hoop uit over het project: "Het kan een laagdrempelige vorm zijn van weer meedoen in de samenleving, zoals vrijwilligerswerk en dagbesteding, maar uiteindelijk ook voor een hele groep een aansluiting op de arbeidsmarkt betekenen."

Betty Talstra, directeur van Laborijn, is enthousiast: "Voor iedereen is werk nodig om zelfstandig in je bestaan te kunnen voorzien, maar aan de andere kant is het nodig om respect en waardering te krijgen omdat je werkt. En dat is van belang om mensen gezond en gelukkig te laten leven."

Half 2017 wordt de pilot geëvalueerd. Volgens Van de Wardt is het geslaagd als alle werklozen persoonlijk benaderd zijn en in kaart is gebracht wat ze kunnen: "Ze moeten niet het gevoel hebben dat ze bij Laborijn in de kaartenbak zitten, maar dat ze ook aandacht krijgen voor wat ze kunnen."
Foto: REGIO8

Lees ook

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.