Ulft, Nederland
Terug

Pilot voor uitkeringen in Oude IJsselstreek

1175d3cba388a0f728fe6494dac0a27c.jpg
Redactie REGIO8 |

"We hebben ongeveer zevenhonderd mensen die een baan nodig hebben", aldus wethouder Peter van de Wardt. "Daarvan hebben we steeds gezegd dat dat er zevenhonderd te veel zijn." De gemeente en Laborijn gaan op zoek naar de mogelijkheden. Van de Wardt spreekt zijn hoop uit over het project: "Het kan een laagdrempelige vorm zijn van weer meedoen in de samenleving, zoals vrijwilligerswerk en dagbesteding, maar uiteindelijk ook voor een hele groep een aansluiting op de arbeidsmarkt betekenen."

Betty Talstra, directeur van Laborijn, is enthousiast: "Voor iedereen is werk nodig om zelfstandig in je bestaan te kunnen voorzien, maar aan de andere kant is het nodig om respect en waardering te krijgen omdat je werkt. En dat is van belang om mensen gezond en gelukkig te laten leven."

Half 2017 wordt de pilot geëvalueerd. Volgens Van de Wardt is het geslaagd als alle werklozen persoonlijk benaderd zijn en in kaart is gebracht wat ze kunnen: "Ze moeten niet het gevoel hebben dat ze bij Laborijn in de kaartenbak zitten, maar dat ze ook aandacht krijgen voor wat ze kunnen."
Foto: REGIO8

Lees ook

brugLochem4.jpg

Dodelijk brugongeval Lochem: partijen brachten risico’s niet goed in kaart

De partijen die betrokken waren bij de bouw van de Nettelhorsterbrug over het Twentekanaal in Lochem hebben de risico’s vooraf onvoldoende in kaart gebracht. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na het dodelijke ongeval in februari 2024.

semvijverberg0.jpg

Advocaten moeder baby Sem willen nieuw onderzoek in hoger beroep

De advocaten van de moeder van baby Sem Vijverberg willen in hoger beroep nieuw forensisch en medisch onderzoek laten doen naar de dood van het pasgeboren jongetje, schrijft Omroep Gelderland. Dat bleek woensdag tijdens de eerste zitting bij het gerechtshof in Arnhem.

VanKeukentafelNaarKieslijst1.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Sjaak sr., Geerdy en Sjaak jr. Böhmer in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft het succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze serie trappen we af met een bijzondere samenstelling: vader Sjaak sr. én moeder Geerdy staan samen met zoon Sjaak Böhmer jr. op de kieslijst voor Lokaal Belang Montferland.

Schermafbeelding 2026-02-26 100344.png

Motorrijdster komt ten val bij aanrijding in Zelhem

Een motorrijdster is op de kruising van de Stikkenweg met de Doetinchemseweg in Zelhem woensdagavond ten val gekomen na een aanrijding met een personenauto. De bestuurder van de auto zag bij het afslaan de motorrijdster over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-02-26 at 11.46.19.jpeg

Harde botsing scooter bij Loerbeek: geen gewonden

Bij een ongeval in Loerbeek is donderdagochtend een scooterrijder hard tegen een paal gebotst. Het slachtoffer is niet gewond geraakt, wel kan zijn scooter als verloren worden beschouwd.

Anna Tokar_7966.jpg

Oekraïense Anna (16) heeft één droom: verpleegkundige worden in Nederland

De oorlog in Oekraïne is het vijfde jaar ingegaan. Dat geldt ook voor Anna Tokar (16), die een paar weken na de invasie van 24 februari 2022 met haar moeder terechtkwam in het voormalige hotel De Lantscroon in ’s-Heerenberg. Ze steekt haar hart en ziel in school, leren en hoopt na de zomer met de hbo-opleiding Verpleegkunde haar toekomst te vervolgen. Maar denken aan vrede, toekomst en Oekraïne vindt ze een moeilijk gesprek. “Ik kan vragen over mijn de toekomst niet goed beantwoorden.”