Ulft, Netherlands

Pilot voor uitkeringen in Oude IJsselstreek

Regio8 | 13 december 2016 14:36 | Aangepast op 13 december 2016 14:36

"We hebben ongeveer zevenhonderd mensen die een baan nodig hebben", aldus wethouder Peter van de Wardt. "Daarvan hebben we steeds gezegd dat dat er zevenhonderd te veel zijn." De gemeente en Laborijn gaan op zoek naar de mogelijkheden. Van de Wardt spreekt zijn hoop uit over het project: "Het kan een laagdrempelige vorm zijn van weer meedoen in de samenleving, zoals vrijwilligerswerk en dagbesteding, maar uiteindelijk ook voor een hele groep een aansluiting op de arbeidsmarkt betekenen."

Betty Talstra, directeur van Laborijn, is enthousiast: "Voor iedereen is werk nodig om zelfstandig in je bestaan te kunnen voorzien, maar aan de andere kant is het nodig om respect en waardering te krijgen omdat je werkt. En dat is van belang om mensen gezond en gelukkig te laten leven."

Half 2017 wordt de pilot geëvalueerd. Volgens Van de Wardt is het geslaagd als alle werklozen persoonlijk benaderd zijn en in kaart is gebracht wat ze kunnen: "Ze moeten niet het gevoel hebben dat ze bij Laborijn in de kaartenbak zitten, maar dat ze ook aandacht krijgen voor wat ze kunnen."
Foto: REGIO8

Lees ook

Annemiek Jetten tijdelijk aan het roer als burgemeester van Winterswijk

Annemiek Jetten (61) is maandag door commissaris van de Koning Daniël Wigboldus officieel beëdigd al...

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...