Ulft, Netherlands

Paviljoen 'De Strang' in Ulft gaat er eindelijk komen

Foto: Paviljoen De Strang
De bouw van Paviljoen de Strang aan de Oude IJssel in Ulft kan eindelijk beginnen. Buren hebben het hoger beroep tegen de komst van de dagbesteding en horeca ingetrokken. De schop moet dit jaar nog de grond in. Het besluit om het hoger beroep in te trekken kwam voor het bestuur van de stichting als een verrassing.
Bart Sollman | 21 februari 2025 11:22 | Aangepast op 21 februari 2025 11:22
“Het is echt fantastisch nieuws. We kregen ineens een brief van de rechtbank dat het hoger beroep was ingetrokken,” zegt bestuurslid Jolanda Hettinga. “Ik heb meteen gevideobeld in onze WhatsApp-groep met de bestuursleden. Dat nieuws moest ik natuurlijk direct met de rest delen. Zo fijn dat we nu echt kunnen beginnen,” aldus Hettinga. Het paviljoen wordt een dagbesteding voor mensen met een beperking, in de vorm van horeca.

De brief van de rechtbank kwam op een moment dat de stichting net van plan was het iets rustiger aan te doen. “We hadden ook wat andere locaties bekeken, maar deze locatie is toch echt wel de beste. Kort voordat het bericht kwam, besloten we het wat te laten sluimeren en alles rustig af te wachten,” zegt Hettinga. “Nu we dan echt mogen beginnen, moeten we goed kijken wat er nog allemaal kan en mogelijk is.”

Gasten komen voor de cliënten
Paviljoen de Strang komt te liggen aan een fiets- en wandelroute langs de Oude IJssel. “We hebben heel bewust deze plek uitgekozen,” zei Hettinga eerder. “Het is een fijne en rustige plek, maar ook niet te rustig. Er komen veel wandelaars en fietsers langs. Ik hoop dat, wanneer mensen de weg naar het paviljoen eenmaal hebben gevonden, ze contact met de cliënten willen blijven houden. Dat zag ik ook op mijn eerdere werk. Mensen komen echt speciaal voor de cliënten, dat is geweldig. Dat hoop ik hier in Ulft ook te bereiken.”

Openingsdatum nog niet bekend
Hoewel de bouw kan starten, is er nog geen openingsdatum als stip aan de horizon gezet. “We zijn nu echt aan het opstarten. We bekijken wat er allemaal veranderd is. Er zijn wat gelden weggevallen en bouwmaterialen zijn duurder geworden. We gaan kijken waar we nog financiën vandaan kunnen halen,” zegt Hettinga. Er is met man en macht gewerkt om de financiering rond te krijgen, ze zijn er bijna. Mogelijk zetten ze ook nog een crowdfunding op. Daarnaast zijn er lange levertijden op materialen en diensten. “Toch willen we dit jaar al beginnen met de grondwerkzaamheden.”

Lees ook

Achterhoeker Devin Haen voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje

De Achterhoekse voetballer Devin Haen is voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. De 21-jarige aa...

Petitie vóór asielopvang Eibergen overhandigd als tegengeluid

Een groep Eibergenaren zag het protest tegen de komst van een vluchtelingenopvang in het dorp van 18...

De Hoeksteen maakt plaats voor woningen in het hart van Gendringen

Het voormalige schoolgebouw van De Hoeksteen in Gendringen wordt binnenkort gesloopt om plaats te ma...

Reorganisatie bij DRU Industriepark: acht banen op de tocht

Er gaan ontslagen vallen bij de stichting DRU Industriepark. De stichting hoopt zo financieel gezond...

Weerboer Gerrit verwacht een fraai herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Juf Milly viert 40-jarig jubileum: ‘Ik ga door tot achter de rollator’

De laatste slingers en ballonnen worden nog snel opgehangen door de leerlingen van groep 8. Dan is b...