gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Parzyszek hoorde niks van De Graafschap

da1eae55388a0583e0108174804f1504.jpg
Redactie REGIO8 |
"Via mijn zaakwaarnemer heb ik een balletje opgegooid bij De Graafschap", aldus Parzyszek. "Ik wilde graag in de Eredivisie spelen en heb een goede band met Henk (de Jong, red.) en Sandor (van der Heide, red.). Alleen ik heb er nooit meer wat van gehoord." Inmiddels speelt de aanvaller voor Piast Gliwice in Polen en heeft het uitstekend naar zijn zin. "Ik ben heel gelukkig als mens, speler en ook met het gezin", aldus de 25-jarige aanvaller. "Ik merkte aan alles en de trainers merkten dat ook, dat ik moest wennen aan de manier van voetbal spelen en trainen die ze hier hanteren. In oktober heb ik het een maandje moeilijk gehad en speelde ik minder. Dat heeft me eigenlijk alleen maar sterker gemaakt en sinds een paar weken zit ik echt goed in mijn vel en speel ik veel."

Aankomend weekend spelen De Graafschap en PEC Zwolle tegen elkaar in de Eredivisie. Hoewel Parzyszek voor beide ploegen speelde, heeft hij een duidelijk voorkeur. "Mijn hart ligt in Doetinchem", aldus de spits. "Ik heb niks tegen PEC Zwolle, want ik heb er een moeilijke, maar ook mooie tijd gehad. In de moeilijke tijd met mijn moeder vorig jaar zijn de supporters me blijven steunen. Ze bleven me toezingen als ik speelde, maar uiteindelijk is het niet zo gegaan als ik had gehoopt." Volgens Parzyszek liggen er kansen voor De Graafschap tegen PEC. "Als ze ouderwets gaan druk zetten en risico's durven nemen, dan maken ze een kans. Als ze achteruit gaan lopen, gaat het heel moeilijk worden. Ik denk dat het 2-1 wordt."

Luister voor een uitgebreide versie van het gesprek met de oud-aanvaller van De Graafschap zaterdagavond naar Optimaal FM. Voorafgaand aan het live radioverslag van de wedstrijd tegen PEC Zwolle, komt onder meer Parzyszek aan het woord.

Foto: REGIO8 (archief, links Piotr Parzyszek)

Lees ook

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.