Ulft, Nederland
Terug

Parzyszek hoorde niks van De Graafschap

da1eae55388a0583e0108174804f1504.jpg
Redactie REGIO8 |
"Via mijn zaakwaarnemer heb ik een balletje opgegooid bij De Graafschap", aldus Parzyszek. "Ik wilde graag in de Eredivisie spelen en heb een goede band met Henk (de Jong, red.) en Sandor (van der Heide, red.). Alleen ik heb er nooit meer wat van gehoord." Inmiddels speelt de aanvaller voor Piast Gliwice in Polen en heeft het uitstekend naar zijn zin. "Ik ben heel gelukkig als mens, speler en ook met het gezin", aldus de 25-jarige aanvaller. "Ik merkte aan alles en de trainers merkten dat ook, dat ik moest wennen aan de manier van voetbal spelen en trainen die ze hier hanteren. In oktober heb ik het een maandje moeilijk gehad en speelde ik minder. Dat heeft me eigenlijk alleen maar sterker gemaakt en sinds een paar weken zit ik echt goed in mijn vel en speel ik veel."

Aankomend weekend spelen De Graafschap en PEC Zwolle tegen elkaar in de Eredivisie. Hoewel Parzyszek voor beide ploegen speelde, heeft hij een duidelijk voorkeur. "Mijn hart ligt in Doetinchem", aldus de spits. "Ik heb niks tegen PEC Zwolle, want ik heb er een moeilijke, maar ook mooie tijd gehad. In de moeilijke tijd met mijn moeder vorig jaar zijn de supporters me blijven steunen. Ze bleven me toezingen als ik speelde, maar uiteindelijk is het niet zo gegaan als ik had gehoopt." Volgens Parzyszek liggen er kansen voor De Graafschap tegen PEC. "Als ze ouderwets gaan druk zetten en risico's durven nemen, dan maken ze een kans. Als ze achteruit gaan lopen, gaat het heel moeilijk worden. Ik denk dat het 2-1 wordt."

Luister voor een uitgebreide versie van het gesprek met de oud-aanvaller van De Graafschap zaterdagavond naar Optimaal FM. Voorafgaand aan het live radioverslag van de wedstrijd tegen PEC Zwolle, komt onder meer Parzyszek aan het woord.

Foto: REGIO8 (archief, links Piotr Parzyszek)

Lees ook

Zaal Bronckhorst.png

Terugblik op raadsperiode Bronckhorst: grote dossiers, geklapte coalitie en afsplitsingen

Inwoners van Bronckhorst mogen op 18 maart weer naar de stembussen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe blikken we terug op de afgelopen raadsperiode en de onderwerpen die het politieke debat tussen 2022 en 2025 het meest hebben bepaald. Grote dossiers als windenergie, asielopvang, woningbouw en landbouw zorgden niet alleen voor inhoudelijke discussies, maar hadden ook zichtbaar invloed op de verhoudingen binnen de gemeenteraad.

Kaars overlijden.jpg

Verslagenheid bij sportclub Eefde na dodelijk ongeval

Alle wedstrijden van sportclub Eefde zijn vandaag afgelast, na het ongeluk van vrijdag op zaterdagnacht waarbij twee jongens uit Eefde om het leven kwamen, meldt Omroep Gelderland. De twee dodelijke slachtoffers waren betrokken bij de sportclub. Op Facebook schrijft de club dat alle leden vanmiddag welkom zijn in de kantine om troost bij elkaar te zoeken.

Ted-.jpeg.JPG

Clubman Van de Pavert langer verbonden aan De Graafschap: 'Ted kent de club door en door'

Clubicoon Ted van de Pavert blijft ook de komende jaren verbonden aan zijn jeugdliefde De Graafschap. De oud-verdediger van de Superboeren heeft zijn contract als hoofdtrainer binnen de jeugdopleiding met twee seizoenen verlengd.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Burgemeester sluit woning ’s-Heerenberg na vondst ‘materialen’

De burgemeester van de gemeente Montferland, Anne-Marie Fellinger, heeft een woning aan de Krokusstraat 22 in ’s-Heerenberg gesloten. Het gaat om de bewuste woning waardoor vorige week zondag en maandag meerdere andere woningen ontruimd moesten worden.

WhatsApp Image 2026-02-08 at 17.53.58.jpeg

Schoorsteenbrand slaat over naar zolder van woning in Velswijk

Een schoorsteenbrand is zondagmiddag overgeslagen naar de zolder van een woning in Velswijk. Een omstander wist de bewoners van het huis op tijd te waarschuwen, niemand raakte gewond bij de brand.

CarnavalKilder50.jpg

Dolbotters Kilder vieren jubileumjaar met optocht van ruim vijftig wagens

Een groot feest was het zondag zeker in Dolbotterdarp, zoals Kilder tijdens carnaval genoemd wordt. Met de optocht trok er een bonte stoet van maar liefst 54 carnavalswagens door het dorp. Uitbundige carnavalisten, muziek op standje maximaal en overal feest. Alsof dat nog niet genoeg was, vierde Dolbotterdarp ook nog eens trots zijn 66-jarig jubileum.