Ulft, Netherlands

Partijleider grootste oppositiepartij Oost Gelre begint eigen partij

Ronald Willering is opgestapt als fractievoorzitter van de Onafhankelijken Oost Gelre. Willering neemt zijn zetel mee en gaat verder onder de naam Lokaal Belang Oost Gelre.
Davie Klein Gunnewiek | 24 januari 2023 12:20 | Aangepast op 24 januari 2023 12:20
Willering zit sinds 2012 in de gemeenteraad voor OOG en was vijf jaar lang fractievoorzitter van de partij. “Ondanks goede persoonlijke contacten met fractieleden ontbrak de chemie om met de gehele fractie tot originele, opbouwende en gezonde politiek te komen”, zegt Willering. Ook ontbreekt het volgens Willering aan wederzijds respect en plezier in de fractie. “Samenwerken was te weinig aan de orde. In vaak negatieve sfeer moesten belangrijke besluiten worden genomen en dit kwam de kwaliteit van de besluitvorming niet ten goede. Hier voel ik mijzelf ook verantwoordelijk voor”, aldus Willering. De fractie van OOG wil nog niet reageren op het vertrek van Willering. Dinsdagavond wordt het vertrek van de fractievoorzitter binnen de partij besproken.

Willering gaat nu verder onder de naam Lokaal Belang Oost Gelre. Dit doet hij samen met oud partijleider van de Nieuwe Liberalen Oost Gelre (NLOG) Gerard Klein Gunnewiek. Hij besloot na de laatste gemeenteraadsverkiezingen niet terug te keren als fractievoorzitter omdat de nummer twee, Bertie Bosker, meer stemmen kreeg. “Ik ben het niet altijd eens met Klein Gunnewiek, maar door wrijving ontstaat er ook weer glans”, aldus Willering. “We kunnen wel op een prettige manier samenwerken.”

'Politieke lijn wordt zelf uitgezet'
De nieuw op te richten partij Lokaal Belang Oost Gelre kent geen hoofdbestuur en geen fractiebestuur. “Het onderscheidt zich door een andere structuur te hebben dan de doorsnee politieke partijen”, zegt Willering. “De politieke lijn wordt door de deelnemers zelf uitgezet.” Door de afsplitsing van Willering kent de gemeenteraad van Oost Gelre nu vier partijen met één zetel: Onafhankelijke Lijst Wallerbos, PvdA, NLOG en Lokaal Belang Oost Gelre.

Foto: Gemeente Oost Gelre

Lees meer over:

Politiek|Oost Gelre|

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Lees ook

Burgermeesterverkiezingen: in Emmerich twee vrouwen CDU EN SPD de grootste kans

In Emmerich draait het deze keer vooral om twee vrouwen: Claudia Lindlahr van de CDU en Meike Schnak...

Raad Berkelland stuurt open brief aan Provincie en FrieslandCampina

De Berkellandse politiek eist antwoorden van de Provincie en FrieslandCampina over de ontploffing me...

Twee Achterhoekers in de top tien van de ChristenUnie

Met de Tweede Kamerverkiezingen in aantocht presenteren steeds meer partijen hun kandidatenlijst. Op...

Wereldtop vrouwenwielrennen keert terug naar de Achterhoek

De wereldtop van het vrouwenwielrennen keert dit jaar terug naar de Achterhoek. De Simac Ladies Tour...

Zwarte Cross trekt ook Duitsers, al weten sommigen niet eens wat het is

Wie tijdens het Zwarte Cross-weekend een kampeerplek zoekt in een straal van tien kilometer rond het...

VNG Jaarcongres in 2026 naar de Achterhoek: Oost Gelre en Winterswijk gastgemeenten

In 2026 strijkt het jaarlijkse congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) neer in de ...