gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Partijen in actie tegen bioraffinage Groenlo

77309f57d39fda87551adba127cf7878.jpg
Redactie REGIO8 |

“Alles bij elkaar is het een heel bedreigend iets voor het leefklimaat in Groenlo”, vindt Jaap Cannegieter, initiatiefnemer vanuit de stichting Megamestvergister Groenlo Nee, die onder meer wijst op stank- en verkeersoverlast. “Het moet niet zo zijn dat Groenlo de meststad van Nederland wordt, in plaats van de vestingstad.” Het bedrijf RMS is voornemens om de raffinage in te richten, waarmee een mogelijkheid komt om het mestoverschot aan te pakken. Gedeputeerde Conny Bieze van Gelderland, die de omgevingsvergunning in haar portefeuille heeft, geeft aan dat de plannen binnen het bestemmingsplan passen en dat de kans om de realisatie tegen te houden al is geweest. “Feit is wel dat het een hamerstuk was, er geen vragen zijn geweest en alle partijen hebben ingestemd”, weet wethouder Bart Porskamp van Oost Gelre over de wijziging in het bestemmingsplan. “Voortvloeiend daaruit komt nu de mogelijkheid voor de vestiging.”

Oost Gelre laat weten het proces met argusogen te volgen. “Als gemeente hebben wij zelf ook een advies ingediend”, vertelt Porskamp, die een zo ‘handhaafbaar mogelijke situatie’ wil. “Wij zijn niet het bevoegd gezag, maar dat wil niet zeggen dat we niks doen.” Stichting Megamestvergister Groenlo Nee kijkt in ieder geval naar juridische stappen om de realisatie tegen te houden. “Er is nog een behoorlijk proces te doorlopen”, aldus Cannegieter, die wijst op stappen naar de bestuursrechter en een eventuele gang naar de Raad van State “We verwachten ook dat dit hele proces nog wel twee jaar gaat duren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.

1774819860_photo_2026-03-29_23-06-05 (4).jpg

Automobilist botst tegen boom bij eenzijdig ongeval in Dinxperlo

Een automobilist is zondagavond tegen een boom gereden op de Aaltenseweg in Dinxperlo. Het is nog niet bekend hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren.

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.