Ulft, Nederland
Terug

Paardenhandelaar veroordeeld voor fraude

f8b4d01e036e0b5664b523c09d6d1509.jpg
Redactie REGIO8 |
De man van 34 probeerde tot vier keer toe geld van verzekeringsmaatschappijen te krijgen. Hij zei dat paarden die bij hem in de manege stonden, waren overleden. In één geval was het paard al eerder overleden, concludeert de rechtbank. In de andere gevallen leefden de dieren nog. Een verzekeraar keerde tweemaal uit, de andere twee keer slaagde de claimpoging niet. De man kwam verder na een inbraak in zijn bedrijf met vervalste rekeningen van goederen op de proppen. Ook bleek hij een gestolen shovel te hebben.

De rechtbank veroordeelde de paardenhandelaar tot een voorwaardelijke celstraf van 6 maanden en een werkstraf van 240 uur. Verder moet de man ruim 100.000 euro terugbetalen aan de verzekeringsmaatschappijen. Een halfbroer kreeg een werkstraf omdat hij de paardenhandelaar hielp bij het oplichten van een verzekeraar. Een dierenarts moet een boete van 2500 euro betalen. Hij had op schrift gesteld dat een paard was overleden zonder dat hij het paard had gezien.

Foto: REGIO8

Lees ook

Fietspad.jpg

Gemeente koopt eigen fietspad in Silvolde voor 185 euro: papierwerk duurder dan asfalt

Oude IJsselstreek heeft een stuk fietspad in Silvolde gekocht voor 185 euro. Daarmee is de gemeente eindelijk eigenaar van een fietspad dat er al jaren ligt, dagelijks wordt gebruikt en al die tijd al door de gemeente werd onderhouden. Alleen juridisch gezien was het nog niet van haar.

IMG_5570.jpeg

Jongeren vernielen kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen

Het kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen is vorige week vernield door een groep jongeren. Het beeld stelt een vrouw voor die zich in een houding bevindt alsof ze bijna een duik in de Berkel wil nemen, waar het kunstwerk bij staat. De vernieling volgde op een woordenwisseling bij de nabijgelegen golfbaan.

Zaal Bronckhorst.png

Terugblik op raadsperiode Bronckhorst: grote dossiers, geklapte coalitie en afsplitsingen

Inwoners van Bronckhorst mogen op 18 maart weer naar de stembussen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe blikken we terug op de afgelopen raadsperiode en de onderwerpen die het politieke debat tussen 2022 en 2025 het meest hebben bepaald. Grote dossiers als windenergie, asielopvang, woningbouw en landbouw zorgden niet alleen voor inhoudelijke discussies, maar hadden ook zichtbaar invloed op de verhoudingen binnen de gemeenteraad.

Kaars overlijden.jpg

Verslagenheid bij sportclub Eefde na dodelijk ongeval

Alle wedstrijden van sportclub Eefde zijn vandaag afgelast, na het ongeluk van vrijdag op zaterdagnacht waarbij twee jongens uit Eefde om het leven kwamen, meldt Omroep Gelderland. De twee dodelijke slachtoffers waren betrokken bij de sportclub. Op Facebook schrijft de club dat alle leden vanmiddag welkom zijn in de kantine om troost bij elkaar te zoeken.

Ted-.jpeg.JPG

Clubman Van de Pavert langer verbonden aan De Graafschap: 'Ted kent de club door en door'

Clubicoon Ted van de Pavert blijft ook de komende jaren verbonden aan zijn jeugdliefde De Graafschap. De oud-verdediger van de Superboeren heeft zijn contract als hoofdtrainer binnen de jeugdopleiding met twee seizoenen verlengd.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Burgemeester sluit woning ’s-Heerenberg na vondst ‘materialen’

De burgemeester van de gemeente Montferland, Anne-Marie Fellinger, heeft een woning aan de Krokusstraat 22 in ’s-Heerenberg gesloten. Het gaat om de bewuste woning waardoor vorige week zondag en maandag meerdere andere woningen ontruimd moesten worden.