Ulft, Netherlands

Overleden Tijmen (13) doneerde acht organen

Regio8 | 5 september 2018 13:12 | Aangepast op 5 september 2018 13:12
"Het was een hele bijzondere avond", aldus voorzitter Willy Stein van voetbalclub MvR tegen Omroep Gelderland. "Tijmens beide ouders waren erbij en en zij hebben ook allebei wat gezegd. Ze vertelden bijvoorbeeld dat Tijmen acht organen heeft gedoneerd en dat hij op die manier toch voortleeft." Behalve de jongens die zaterdag op het veld stonden, waren ook hun ouders, een kinderpsycholoog, een paar mensen van de voetbalclub, de mensen die zaterdag eerste hulp verleenden en iemand van Slachtofferhulp Nederland erbij.

"Wat heel mooi was", vertelt Stein. "Was dat de jongens op een gegeven moment nog even een potje hebben staan voetballen tegen elkaar. Dat deden ze op een veld naast het veld waar het zaterdag gebeurde. En de ouders stonden allemaal op het terras te kijken, ze waren blij en vertederd om te zien dat dat nog zo kon. Het was een prachtig gezicht om te zien. De ouders van Tijmen hebben ook benadrukt dat het een ongeluk was, en dat niemand daar wat aan kon doen. Ze hopen dat de jongens lekker blijven voetballen, want dat had Tijmen ook zo gewild."

Herdenking op de club
De afgelopen dagen hebben al veel mensen bloemen of knuffels neergelegd bij het hek ter nagedachtenis aan Tijmen. Aanstaande donderdag is er tussen 19.00 en 20.00 uur een herdenkingsbijeenkomst voor alle MvR-leden, overige betrokkenen en iedereen die de familie en de club een warm hart toe draagt. De club vraagt bezoekers namens de familie om geen bloemen mee te nemen, maar geld te doneren, zodat zijn ouders daarmee een blijvende herinnering aan Tijmen aan de club waar hij sinds zijn vijfde voetbalde, kunnen schenken.

Foto: REGIO8

Lees ook

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Na een tropisch warme woensdag trok er een zware zomerse storm over de Achterhoek. Vooral Winterswij...

Dak van bedrijfspand in Winterswijk stort in na extreem weer: geen gewonden

Het dak van een bedrijfspand in Winterswijk is woensdagmiddag ingestort na extreem weer. Op het mome...

Achterhoekers Meijer en Ulderink volgen Ten Hag naar Leverkusen

Doetinchemmer Rogier Meijer en Aaltenaar Andries Ulderink gaan aan de slag als assistent-trainers bi...

Man op scootmobiel gewond na botsing met groep scholieren in Doetinchem

Bij een ongeval op de Gaanderenseweg in Doetinchem is woensdagmiddag een man op een scootmobiel in b...

Winterswijk trekt samen op voor amateurkunst als sociale pijler en levendige wijken en dorpen

In de foyer van Boogie Woogie worden de handtekeningen gezet. Een leerling met een gitaar in een rug...

Waterschap koelt brug Hoog-Keppel, andere bruggen kunnen hitte aan

Het Waterschap Rijn en IJssel heeft woensdag de brug over de Oude IJssel bij Hoog-Keppel gekoeld met...