Ulft, Netherlands

Overleden Tijmen (13) doneerde acht organen

Regio8 | 5 september 2018 13:12 | Aangepast op 5 september 2018 13:12
"Het was een hele bijzondere avond", aldus voorzitter Willy Stein van voetbalclub MvR tegen Omroep Gelderland. "Tijmens beide ouders waren erbij en en zij hebben ook allebei wat gezegd. Ze vertelden bijvoorbeeld dat Tijmen acht organen heeft gedoneerd en dat hij op die manier toch voortleeft." Behalve de jongens die zaterdag op het veld stonden, waren ook hun ouders, een kinderpsycholoog, een paar mensen van de voetbalclub, de mensen die zaterdag eerste hulp verleenden en iemand van Slachtofferhulp Nederland erbij.

"Wat heel mooi was", vertelt Stein. "Was dat de jongens op een gegeven moment nog even een potje hebben staan voetballen tegen elkaar. Dat deden ze op een veld naast het veld waar het zaterdag gebeurde. En de ouders stonden allemaal op het terras te kijken, ze waren blij en vertederd om te zien dat dat nog zo kon. Het was een prachtig gezicht om te zien. De ouders van Tijmen hebben ook benadrukt dat het een ongeluk was, en dat niemand daar wat aan kon doen. Ze hopen dat de jongens lekker blijven voetballen, want dat had Tijmen ook zo gewild."

Herdenking op de club
De afgelopen dagen hebben al veel mensen bloemen of knuffels neergelegd bij het hek ter nagedachtenis aan Tijmen. Aanstaande donderdag is er tussen 19.00 en 20.00 uur een herdenkingsbijeenkomst voor alle MvR-leden, overige betrokkenen en iedereen die de familie en de club een warm hart toe draagt. De club vraagt bezoekers namens de familie om geen bloemen mee te nemen, maar geld te doneren, zodat zijn ouders daarmee een blijvende herinnering aan Tijmen aan de club waar hij sinds zijn vijfde voetbalde, kunnen schenken.

Foto: REGIO8

Lees ook

Achterhoeker Devin Haen voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje

De Achterhoekse voetballer Devin Haen is voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. De 21-jarige aa...

Petitie vóór asielopvang Eibergen overhandigd als tegengeluid

Een groep Eibergenaren zag het protest tegen de komst van een vluchtelingenopvang in het dorp van 18...

De Hoeksteen maakt plaats voor woningen in het hart van Gendringen

Het voormalige schoolgebouw van De Hoeksteen in Gendringen wordt binnenkort gesloopt om plaats te ma...

Reorganisatie bij DRU Industriepark: acht banen op de tocht

Er gaan ontslagen vallen bij de stichting DRU Industriepark. De stichting hoopt zo financieel gezond...

Weerboer Gerrit verwacht een fraai herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Juf Milly viert 40-jarig jubileum: ‘Ik ga door tot achter de rollator’

De laatste slingers en ballonnen worden nog snel opgehangen door de leerlingen van groep 8. Dan is b...