Ulft, Nederland
Terug

Overleden dieren op bedrijf in Winterswijk

9728d38a174b7397b7950b394bb645cb.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het was een vuilnisbelt", aldus wijkagent Willem Saris over de erbarmelijke omstandigheden op het bedrijf. De politie trof vrijdag twee dode koeien, een overleden kalf en een aantal sterk vermagerde dieren aan. "Ook troffen we op het erf van het bedrijf een enorme hoeveelheid afval aan", aldus Saris. Over de exacte locatie van het bedrijf wil de wijkagent geen uitlatingen doen.

De eigenaar van het bedrijf wordt nu via het bestuursrecht gedwongen om behandelplannen voor het vee op te stellen en een afvoerplan in te stellen voor het vuilnis. Daarnaast is een proces-verbaal opgemaakt ten aanzien van dierenwelzijn en de wet milieubeheer.

Foto: Wijkagent Willem Saris

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.