Ulft, Netherlands

Oude IJsselstreek zet ‘dunning’ bomen door

Regio8 | 4 februari 2016 23:11 | Aangepast op 4 februari 2016 23:11

"Het is net voetbal", aldus wethouder Jos Sluiter. "Iedereen vindt er wat van." Ruim twee uur lang werd de voorgenomen ‘dunning’ besproken in de DRU Cultuurfabriek, zonder gewenste resultaten voor tegenstanders. Ook het aanbieden van meer dan duizend handtekeningen door werkgroep Kappen Nou! bracht geen verandering in de visie van de door de coalitie gesteunde wethouder. "Dit is het beleid dat de raad een aantal jaren geleden heeft vastgesteld", aldus Sluiter. "En zo geven wij er uitvoering aan."

Voorzitter Jaap Cannegieter van de Bomenstichting Achterhoek denkt er het zijne van: "Het is als een kapotte grammofoonplaat. Er worden voor ingestudeerde verhaaltjes keer op keer afgedraaid. Er wordt niet geluisterd naar redelijke argumenten. Deskundige argumenten." De voorzitter vindt het jammer. "Het is een verhaal voor de bühne geweest. Ik had mijn tijd aanzienlijk beter kunnen besteden dan dit. Je doet je best, maar er wordt niet geluisterd naar argumenten. Hier stuit ik op een muur van vooringenomenheid."

Minder dan 900 bomen

Aangezien het broedseizoen 1 maart van start gaat heeft de gemeente niet veel tijd meer om over te gaan tot de ‘dunning’. "We zullen wel een aanvang maken", aldus wethouder Sluiter. "Maar het zal niet zo zijn dat het hele gebied voor het broedseizoen ‘gedund’ zal worden." Hoeveel bomen er dit jaar nog aan de beurt komen, kon de wethouder niet aangeven.

Lees ook

Energiek De Graafschap wint in eigen huis van VVV

De Graafschap is het nieuwe seizoen goed begonnen. Op de eigen Vijverberg werd met 3-2 gewonnen van ...

Busje gaat in vlammen op in buitengebied van Didam

In het buitengebied van Didam is vrijdagavond een werkbus volledig afgebrand. Hoe de brand is ontsta...

REGIO8 doet ook dit seizoen live verslag van De Graafschap

Ook dit jaar zijn de wedstrijden van De Graafschap live te beluisteren in het programma 8SPORT op ra...

Overleden vrouw aangetroffen in woning in ‘s-Heerenberg, onderzoek van start

In een woning aan de Commandeur in ‘s-Heerenberg is donderdag een overleden vrouw aangetroffen. De p...

Dressuurruiter Kris de Vries uit Didam leeft meisjesdroom aan de top

De Didamse dressuurruiter Kris de Vries heeft een succesvol seizoen achter de rug met haar paard Jil...

Voertuig te water in Noordijk, veel hulpdiensten ‘onnodig’ ter plaatse

Op een zandweg bij het Berkellandse dorp Noordijk is vrijdagmiddag een voertuig te water geraakt. In...