gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek wil meer met IJzersteden

27c44e2ef8e16b760eedd1aad5d6f734.jpg
Redactie REGIO8 |

"Afgelopen jaar hebben we er eigenlijk te weinig mee gedaan", vindt wethouder Bert Kuster van Oude IJsselstreek. Het samenwerkingsverband tussen achttien partners werd in 2005 in het leven geroepen om de cultuurhistorische verbondenheid met ijzer te onderstrepen. De gemeente wil nu meer dan slechts meedoen aan de jaarlijkse jaarvergadering met partners uit onder meer Stolberg (Duitsland) en Donetsk (Oekraïne) en stelt een bedrag van 30.000 euro per jaar beschikbaar. "Nu moet er wel iets meer mee gebeuren", aldus Kuster. "Het doel is dat we jongeren voor oude beroepen en metaalbewerking willen interesseren en dat we de Ring van IJzersteden als netwerk willen aanbieden aan inwoners, bedrijven en onderwijs."

De komende periode gaan werkgroepen aan de gang om plannen op te zetten. "Er zijn zoveel mogelijkheden te bedenken", vindt smid Paul Klaasen. "Met jeugd en met volwassen." Zo is er het idee om eens in de vier jaar een heavy metal-festival te organiseren. "Eens in de vier jaar willen we zwaar inzetten", zegt Kuster over het festival rondom het smeden van ijzer. "Waardoor we als gemeente ook weer in de picture komen te staan als een plek waar het goed vertoeven is."

Foto: REGIO8

Lees ook

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.