gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek wil meer met IJzersteden

27c44e2ef8e16b760eedd1aad5d6f734.jpg
Redactie REGIO8 |

"Afgelopen jaar hebben we er eigenlijk te weinig mee gedaan", vindt wethouder Bert Kuster van Oude IJsselstreek. Het samenwerkingsverband tussen achttien partners werd in 2005 in het leven geroepen om de cultuurhistorische verbondenheid met ijzer te onderstrepen. De gemeente wil nu meer dan slechts meedoen aan de jaarlijkse jaarvergadering met partners uit onder meer Stolberg (Duitsland) en Donetsk (Oekraïne) en stelt een bedrag van 30.000 euro per jaar beschikbaar. "Nu moet er wel iets meer mee gebeuren", aldus Kuster. "Het doel is dat we jongeren voor oude beroepen en metaalbewerking willen interesseren en dat we de Ring van IJzersteden als netwerk willen aanbieden aan inwoners, bedrijven en onderwijs."

De komende periode gaan werkgroepen aan de gang om plannen op te zetten. "Er zijn zoveel mogelijkheden te bedenken", vindt smid Paul Klaasen. "Met jeugd en met volwassen." Zo is er het idee om eens in de vier jaar een heavy metal-festival te organiseren. "Eens in de vier jaar willen we zwaar inzetten", zegt Kuster over het festival rondom het smeden van ijzer. "Waardoor we als gemeente ook weer in de picture komen te staan als een plek waar het goed vertoeven is."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.