Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek wil meer met IJzersteden

27c44e2ef8e16b760eedd1aad5d6f734.jpg
Redactie REGIO8 |

"Afgelopen jaar hebben we er eigenlijk te weinig mee gedaan", vindt wethouder Bert Kuster van Oude IJsselstreek. Het samenwerkingsverband tussen achttien partners werd in 2005 in het leven geroepen om de cultuurhistorische verbondenheid met ijzer te onderstrepen. De gemeente wil nu meer dan slechts meedoen aan de jaarlijkse jaarvergadering met partners uit onder meer Stolberg (Duitsland) en Donetsk (Oekraïne) en stelt een bedrag van 30.000 euro per jaar beschikbaar. "Nu moet er wel iets meer mee gebeuren", aldus Kuster. "Het doel is dat we jongeren voor oude beroepen en metaalbewerking willen interesseren en dat we de Ring van IJzersteden als netwerk willen aanbieden aan inwoners, bedrijven en onderwijs."

De komende periode gaan werkgroepen aan de gang om plannen op te zetten. "Er zijn zoveel mogelijkheden te bedenken", vindt smid Paul Klaasen. "Met jeugd en met volwassen." Zo is er het idee om eens in de vier jaar een heavy metal-festival te organiseren. "Eens in de vier jaar willen we zwaar inzetten", zegt Kuster over het festival rondom het smeden van ijzer. "Waardoor we als gemeente ook weer in de picture komen te staan als een plek waar het goed vertoeven is."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.