gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek redt Achterhoekse koers

7d6a9d88c61019b09f5fe9d0284bbb47.jpg
Redactie REGIO8 |
"Door het afhaken van de Rabobank en de samenwerkende Achterhoekse gemeenten, was het onmogelijk om de zaak rond te krijgen", aldus voorzitter Gerard van Balveren. "Gelukkige besefte het college van de gemeente Oude IJsselstreek dat regionale samenwerking ook middels deze sportmanifestatie uitgestraald kan worden." Dit jaar finisht de wielerkoers net als in 2017 weer in Gendringen en dit is voor de gemeente een belangrijke reden om een evenementensubsidie beschikbaar te stellen.

Van Balveren, oud-wethouder van Oude IJsselstreek, laat weten dat er meerdere gemeentes geld beschikbaar stellen. "Oost Gelre, Aalten en Doetinchem hebben ook een bedrag beschikbaar gesteld, waardoor de wedstrijd in ieder geval dit jaar doorgang kan vinden." In 2017 was de Ronde van de Achterhoek druk bezocht met ongeveer 20.000 toeschouwers langs het parcours. Dit jaar start de koers in het centrum van Groenlo. Vanaf 19 augustus strijden verschillende topploegen met Nederlands beste amateurs en semiprofs in de Achterhoek.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.