gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek praat over bomenkap

396cd561fe5e13bbe6e8353448b08fcd.jpg
Redactie REGIO8 |
"We kregen een verzoek vanuit de actiegroep", aldus fractievoorzitter Guido Hakvoort van de lokale CDA. Actiecomité Kappen Nou! heeft inmiddels bijna 1.200 handtekeningen verzameld tegen de ‘dunning’ van 900 bomen. "Uiteindelijk heeft het presidium in meerderheid besloten om het gesprek aan te gaan." Hakvoort is donderdagavond technisch voorzitter van de raadrotonde. Hij vertelt wat de bedoeling is: "Elkaars argumenten met de hele raad uitwisselen." Ook burgers hebben donderdagavond in de DRU Cultuurfabriek de ruimte om in te spreken.

Beslissingen zullen die avond dus niet worden genomen. "Het is een puur informatieve avond", verzekert de CDA-fractievoorzitter. "Mocht de meerderheid van de raad het besluit alsnog willen herzien, dan zal het in een andere setting terecht komen." Oppositiepartij SP laat bij monde van fractievoorzitter Heini Peters weten blij te zijn met de raadsrotonde. "SP vindt dat er naar deskundigen moet worden geluisterd en daarna moet er opnieuw naar de voors en tegens worden gekeken."

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.