gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek onderzoekt woonbehoefte

f8f1f66a9d809aad9dad5bd57a6d0458.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het afgelopen jaar is het sterfteoverschot in onze gemeente weer toegenomen”, aldus wethouder Henk Hengeveld. “Dat baat ons echte zorgen.” In de woonvisie wordt gekeken naar ontwikkelingen in de samenleving, zoals vergrijzing en het afname van het aantal inwoners. “Je moet dat onder ogen willen en durven zien.”

In de vernieuwde woonvisie moet de woonbehoefte in Oude IJsselstreek tot het jaar 2025 worden verwoord. Het richt zich daarbij voornamelijk op de bestaande woningen. “Het kan zo zijn dat aanpassing nodig is.” Daarnaast heeft de gemeente de mogelijkheid om nog extra nieuwbouwwoningen te realiseren. Er is nog ruimte voor ongeveer 230 nieuwe huizen. In de woonvisie moet duidelijk worden wat de ambities zijn voor de komende jaren.

Inspraak van inwoners
Oude IJsselstreek wil inwoners betrekken bij het opstellen van de vernieuwde woonvisie. “Daarom organiseren we themabijeenkomsten, zodat we kunnen brainstormen over de verschillende thema’s”, aldus Hengeveld. De bijeenkomsten worden op 7 maart in het Kulturhus in Varsseveld en op 14 maart in het gemeentehuis in Gendringen gehouden. De informatie die op deze avond wordt verzameld, wordt verwerkt in een concept woonvisie. De gemeenteraad zal naar verwachting in juni een besluit nemen over de visie.

Foto: REGIO8

Lees ook

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.

WhatsApp Image 2026-04-25 at 17.11.45.jpeg

Getuigenoproep na fataal ongeluk A12 bij Beek

De politie is op zoek naar getuigen van het dodelijke ongeval op de A12 van afgelopen zaterdag, waarbij een 66-jarige man uit Doornspijk om het leven kwam.

BerlinerPlatzbouwwerkzaamheden_Drohne-0019.jpg

Parkeren in Bocholt weer iets eenvoudiger, maar Berlinerplatz blijft knelpunt

Na een langdurige en kostbare renovatie is de parkeergarage onder het Europaplatz in het centrum van Bocholt opnieuw geopend. Sinds vrijdag 24 april kunnen bezoekers er weer terecht. Vooral voor Nederlandse shoppers, die de stad regelmatig bezoeken, zorgt dat voor enige verlichting van de parkeerdruk.