Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek onderzoekt woonbehoefte

f8f1f66a9d809aad9dad5bd57a6d0458.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het afgelopen jaar is het sterfteoverschot in onze gemeente weer toegenomen”, aldus wethouder Henk Hengeveld. “Dat baat ons echte zorgen.” In de woonvisie wordt gekeken naar ontwikkelingen in de samenleving, zoals vergrijzing en het afname van het aantal inwoners. “Je moet dat onder ogen willen en durven zien.”

In de vernieuwde woonvisie moet de woonbehoefte in Oude IJsselstreek tot het jaar 2025 worden verwoord. Het richt zich daarbij voornamelijk op de bestaande woningen. “Het kan zo zijn dat aanpassing nodig is.” Daarnaast heeft de gemeente de mogelijkheid om nog extra nieuwbouwwoningen te realiseren. Er is nog ruimte voor ongeveer 230 nieuwe huizen. In de woonvisie moet duidelijk worden wat de ambities zijn voor de komende jaren.

Inspraak van inwoners
Oude IJsselstreek wil inwoners betrekken bij het opstellen van de vernieuwde woonvisie. “Daarom organiseren we themabijeenkomsten, zodat we kunnen brainstormen over de verschillende thema’s”, aldus Hengeveld. De bijeenkomsten worden op 7 maart in het Kulturhus in Varsseveld en op 14 maart in het gemeentehuis in Gendringen gehouden. De informatie die op deze avond wordt verzameld, wordt verwerkt in een concept woonvisie. De gemeenteraad zal naar verwachting in juni een besluit nemen over de visie.

Foto: REGIO8

Lees ook

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.