gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek beloond door provincie

4d71829ced98cb2f803acca7f00f6ea7.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wij zijn heel blij met deze pluim op de hoed namens de provincie”, stelt wethouder Janine Kock van Oude IJsselstreek. “Het is voor ons een stimulans en geeft aan dat we op circulair gebied al heel goed bezig zijn.” Een circulaire economie, ook wel kringloop economie, houdt in dat producten en grondstoffen worden hergebruikt en er zo steeds minder vernietigd wordt. De provincie ziet door het uitreiken van het stokje potentie voor samenwerking tussen bedrijven. “Door het estafettestokje komen veel bedrijven bij elkaar en doordat ze samenkomen kunnen ze bekijken wat ze samen kunnen doen”, aldus gedeputeerde Michiel Scheffer, die het stokje aan de gemeente overhandigde.

De gemeente en woningcorporatie Wonion tekenden tijdens de bijeenkomst een samenwerkingsovereenkomst. “Wij gaan een straat met woningen in Silvolde volledig circulair bouwen. De oude woningen worden gesloopt en al die materialen worden hergebruikt voor de nieuwe straat”, aldus Kock. De woningcorporatie kreeg ook het estafettestokje, met daarnaast een certificaat uitgereikt. “Wij lopen redelijk voor op het gebied van verduurzaming van onze woningvoorraad”, stelt Harrie Kuypers, directeur van Wonion. “Het hergebruiken van materialen is belangrijk voor het milieu en wij willen ons steentje daaraan bijdragen, dus wij gaan door op de ingeslagen weg.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.