gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek beloond door provincie

4d71829ced98cb2f803acca7f00f6ea7.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wij zijn heel blij met deze pluim op de hoed namens de provincie”, stelt wethouder Janine Kock van Oude IJsselstreek. “Het is voor ons een stimulans en geeft aan dat we op circulair gebied al heel goed bezig zijn.” Een circulaire economie, ook wel kringloop economie, houdt in dat producten en grondstoffen worden hergebruikt en er zo steeds minder vernietigd wordt. De provincie ziet door het uitreiken van het stokje potentie voor samenwerking tussen bedrijven. “Door het estafettestokje komen veel bedrijven bij elkaar en doordat ze samenkomen kunnen ze bekijken wat ze samen kunnen doen”, aldus gedeputeerde Michiel Scheffer, die het stokje aan de gemeente overhandigde.

De gemeente en woningcorporatie Wonion tekenden tijdens de bijeenkomst een samenwerkingsovereenkomst. “Wij gaan een straat met woningen in Silvolde volledig circulair bouwen. De oude woningen worden gesloopt en al die materialen worden hergebruikt voor de nieuwe straat”, aldus Kock. De woningcorporatie kreeg ook het estafettestokje, met daarnaast een certificaat uitgereikt. “Wij lopen redelijk voor op het gebied van verduurzaming van onze woningvoorraad”, stelt Harrie Kuypers, directeur van Wonion. “Het hergebruiken van materialen is belangrijk voor het milieu en wij willen ons steentje daaraan bijdragen, dus wij gaan door op de ingeslagen weg.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Hoogwateroefening20.png

Emmerich bouwt in één weekend een mobiele muur tegen hoogwater in de Rijn

Zwaarbeladen vrachtwagens rijden af en aan, heftrucks tillen aluminium balken uit pallets en op de Rijnpromenade staan rijen hulpverleners klaar. In Emmerich leek het afgelopen weekend even alsof het water al tegen de voordeur stond. In werkelijkheid ging het om een grootschalige hoogwateroefening, maar wel één die weinig aan de verbeelding overliet.

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.