gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oud-superboeren nemen afscheid van Oranje

82b3c389d88314d07bc61dc1885ca6e4.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik heb het als heel bijzonder ervaren, want je speelt natuurlijk met Jong Oranje”, zegt keeper Jurjus na afloop van de interland in Doetinchem. “Dan is de kans dat je hier speelt niet groot, dat viel precies goed en ik speelde.” Ook Vincent Vermeij mocht spelen, na de 75e minuut viel hij in. “Het was wel weer even een kippenvelmomentje. Ik had niet verwacht dat op het moment dat ik het veld inloop het hele stadion tekeer gaat”, aldus de oud-speler van De Graafschap. “Dat was heel leuk om mee te maken.”

Beide spelers zijn na het duel op de Vijverberg te oud om nog voor Jong Oranje te spelen. “Deze wedstrijd wordt natuurlijk wel door de KNVB en de mensen die daar werken gezien, dat is heel belangrijk voor mij”, zegt de PSV-keeper. Of het grote Oranje er al in zit voor de speler uit Lichtenvoorde durft hij niet te zeggen. “Nu absoluut niet natuurlijk. Ik moet eerst zorgen dat ik bij PSV ga spelen. Dat is mijn doel nu.” Vermeij hoopt in de toekomst met Jurjus in het nationale elftal van Nederland te spelen. “Ik zou er graag weer bij zijn en met hem weer op een kamer slapen. Dat zou een mooi vervolg zijn over een paar jaar en dat kan me niet snel genoeg komen.”

Foto: Denise van Wilderen

Lees ook

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.