Ulft, Netherlands

Orion wil dat het gaat spoken in de Topsporthal

Het moet in de Topsporthal in Doetinchem rond wedstrijden van volleybaltopper Active Living Orion meer gaan spoken. Vrijdagavond pakt de club daarom uit rond de eerste topper van het seizoen tegen regerend landskampioen Dynamo uit Apeldoorn.
Redactie REGIO8 | 5 oktober 2022 13:38 | Aangepast op 5 oktober 2022 13:38
“We willen die hal gewoon zo vol mogelijk krijgen, dus iedereen kan gratis naar binnen”, zegt Rob Jorna, speler bij de Doetinchemse volleybalploeg. “Er staat zelfs een welkomstdrankje voor de mensen klaar.” Normaal is de Topsporthal zeker in de beginfase van de competitie matig gevuld. Door een ‘avondje uit’ te creëren met onder meer een dj, hoopt Orion de 1.600 plaatsen tellende hal goed te vullen. Waar Orion normaal op zaterdag speelt, wordt nu ingezet op de vrijdagavond. “We willen kijken of het werkt”, aldus Jorna. “We hopen wel op een mannetje of duizend.”

Dat De Graafschap vrijdagavond geen uitsupporters mee mag nemen naar Heracles Almelo als straf van de KNVB, kan voor Orion weleens goed uitpakken. In 2017 togen supporters van de Superboeren ook al eens naar de Topsporthal voor een wedstrijd. “We hebben aankondigingen bij De Vijverberg opgehangen om een alternatief te bieden”, zegt Jorna, die ook supportersverenigingen van de voetbalclub heeft uitgenodigd. “Die zijn zeker van harte welkom!”

Titelkandidaat
Het duel met Dynamo is na de overwinning op Sliedrecht Sport voor Orion de tweede van de competitie. Net als vorig seizoen, toen de Doetinchemmers zowel de finale om de beker als de landstitel verloren, jaagt de ploeg dit jaar op eremetaal. “Het is dan wel een test om tegen de landskampioen te spelen en te zien hoe ver we nu zijn”, zegt Jorna over de wedstrijd van vrijdag. Hij verwacht net als vorig seizoen dat Dynamo en Lycurgus de grootste concurrenten zijn: “Ik denk dat wij met z’n drieën om de prijzen gaan spelen.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Automobilist raakt van de weg en belandt in sloot Etten

Redactie REGIO8 | 6 nov 2025 15:02

Wat kan NS doen tegen de krakers bij station Doetinchem?

Hidde Vinkenvleugel | 5 nov 2025 14:27

Lees ook

De Graafschap beloont aanvaller Boersma met profcontract tot 2027

Aanvaller Bouke Boersma heeft zijn eerste profcontract getekend bij De Graafschap. De 20-jarige spit...

De Graafschap wint weer in de slotfase

De Graafschap heeft in de blessuretijd met 1-2 gewonnen van FC Den Bosch. Het was invaller Tim Braem...

Blamage De Graafschap in beker: amateurs GVVV met 4-2 te sterk

Het bekeravontuur van De Graafschap is dinsdagavond al in de eerste ronde gestrand in Veenendaal. Op...

Achterhoekse ‘hoornaarsjacht’ in de herfst: ‘Nu is het juist zo handig’

De opkomst van de Aziatische hoornaar blijft een groot probleem in de Achterhoek. Hoewel ze vooral i...

GroenLinks-PvdA in Doetinchem bekogeld met vuurwerk: 'Het wordt steeds vaker goedgepraat'

Tijdens een campagneactie van GroenLinks-PvdA in het centrum van Doetinchem zijn partijleden zaterda...

De Graafschap buigt achterstand om in spectaculaire wedstrijd

De Graafschap heeft vrijdagavond op de eigen Vijverberg veerkracht getoond. De Doetinchemmers wisten...