gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion wil dat het gaat spoken in de Topsporthal

7de4054f062ae9bac13ef98f90ec18f1.jpg

Het moet in de Topsporthal in Doetinchem rond wedstrijden van volleybaltopper Active Living Orion meer gaan spoken. Vrijdagavond pakt de club daarom uit rond de eerste topper van het seizoen tegen regerend landskampioen Dynamo uit Apeldoorn.

Redactie REGIO8 |
“We willen die hal gewoon zo vol mogelijk krijgen, dus iedereen kan gratis naar binnen”, zegt Rob Jorna, speler bij de Doetinchemse volleybalploeg. “Er staat zelfs een welkomstdrankje voor de mensen klaar.” Normaal is de Topsporthal zeker in de beginfase van de competitie matig gevuld. Door een ‘avondje uit’ te creëren met onder meer een dj, hoopt Orion de 1.600 plaatsen tellende hal goed te vullen. Waar Orion normaal op zaterdag speelt, wordt nu ingezet op de vrijdagavond. “We willen kijken of het werkt”, aldus Jorna. “We hopen wel op een mannetje of duizend.”

Dat De Graafschap vrijdagavond geen uitsupporters mee mag nemen naar Heracles Almelo als straf van de KNVB, kan voor Orion weleens goed uitpakken. In 2017 togen supporters van de Superboeren ook al eens naar de Topsporthal voor een wedstrijd. “We hebben aankondigingen bij De Vijverberg opgehangen om een alternatief te bieden”, zegt Jorna, die ook supportersverenigingen van de voetbalclub heeft uitgenodigd. “Die zijn zeker van harte welkom!”

Titelkandidaat
Het duel met Dynamo is na de overwinning op Sliedrecht Sport voor Orion de tweede van de competitie. Net als vorig seizoen, toen de Doetinchemmers zowel de finale om de beker als de landstitel verloren, jaagt de ploeg dit jaar op eremetaal. “Het is dan wel een test om tegen de landskampioen te spelen en te zien hoe ver we nu zijn”, zegt Jorna over de wedstrijd van vrijdag. Hij verwacht net als vorig seizoen dat Dynamo en Lycurgus de grootste concurrenten zijn: “Ik denk dat wij met z’n drieën om de prijzen gaan spelen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.