Ulft, Nederland
Terug

Orion trots op het bereiken van bekerfinale

2ea446c4720b63598e5d0f48f3704edd.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’Super, dit is precies wat we van te voren hadden gehoopt en gewild. Wij hebben gezegd dat we willen laten zien dat we veel beter zijn en dat hebben we gedaan. Klaar‘’, aldus aanvoerder Pim Kamps, die genoot van de rivaliteit in aanloop naar het duel. Enkele spelers van Orion en trainer Goran Aleksov lieten zich in aanloop neerbuigend uit over het niveau van de Sliedrechters. In het programmaboekje werd coach Aleksov dan ook weggezet als een prins carnaval: ‘’Ik heb de foto’s gezien. Voor het eerst in de geschiedenis is een Macedonische jongen prins carnaval, Prins Goran de eerste. Ik kan niet blijer zijn!’’

De Doetinchemmers hadden weinig te duchten van Sliedrecht Sport, dat uitkomt in een lagere divisie. In de eerste wedstrijd wonnen de mannen van Goran Aleksov met 3-0 en hadden daardoor genoeg aan twee sets in Sliedrecht. Na amper 40 minuten stond de 0-2 al op het bord (12-25 en 10-25). Ondanks dat de wedstrijd al beslist was, moest de derde set nog worden uitgespeeld. Orion verloor die met 25-21, maar herpakte zich in de vierde set met 17-25.

De finale wordt op zondagmiddag 19 februari gespeeld in Zwolle tegen Draisma Dynamo. Het Gelders onderonsje tegen de Apeldoorners kent een leuk detail, trainer Bas Hellinga van Dynamo werkte in het verleden in Doetinchem.

Foto: REGIO8

Lees ook

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.