gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion trots op het bereiken van bekerfinale

2ea446c4720b63598e5d0f48f3704edd.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’Super, dit is precies wat we van te voren hadden gehoopt en gewild. Wij hebben gezegd dat we willen laten zien dat we veel beter zijn en dat hebben we gedaan. Klaar‘’, aldus aanvoerder Pim Kamps, die genoot van de rivaliteit in aanloop naar het duel. Enkele spelers van Orion en trainer Goran Aleksov lieten zich in aanloop neerbuigend uit over het niveau van de Sliedrechters. In het programmaboekje werd coach Aleksov dan ook weggezet als een prins carnaval: ‘’Ik heb de foto’s gezien. Voor het eerst in de geschiedenis is een Macedonische jongen prins carnaval, Prins Goran de eerste. Ik kan niet blijer zijn!’’

De Doetinchemmers hadden weinig te duchten van Sliedrecht Sport, dat uitkomt in een lagere divisie. In de eerste wedstrijd wonnen de mannen van Goran Aleksov met 3-0 en hadden daardoor genoeg aan twee sets in Sliedrecht. Na amper 40 minuten stond de 0-2 al op het bord (12-25 en 10-25). Ondanks dat de wedstrijd al beslist was, moest de derde set nog worden uitgespeeld. Orion verloor die met 25-21, maar herpakte zich in de vierde set met 17-25.

De finale wordt op zondagmiddag 19 februari gespeeld in Zwolle tegen Draisma Dynamo. Het Gelders onderonsje tegen de Apeldoorners kent een leuk detail, trainer Bas Hellinga van Dynamo werkte in het verleden in Doetinchem.

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.