gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Organisaties willen Slingeland op Wedeo-terrein

d55f89c6828524198b04e5776af3a4fc.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’De organisaties vinden dat nieuwbouw van het Slingeland-ziekenhuis goed kan plaatsvinden op de bestaande Wedeo-locatie bij het station in plaats van in het buitengebied. Volgens bevindingen van het adviesbureau SRO is de locatie Wedeo zowel per auto, openbaar vervoer als fiets goed bereikbaar’’, stellen zij in een verklaring. ‘’Ook kan een ziekenhuis met al de activiteiten er omheen een nieuwe economische impuls geven aan de kern van Doetinchem.’’

De discussie over de nieuwbouwlocatie speelt al enige tijd. Verschillende politieke partijen delen de visie van de drie milieuwerkgroepen. Slingeland zelf wil graag een nieuw pand bouwen aan de rand van Doetinchem naast de A18 en riep eerder al Achterhoekers met goede ideeën daarvoor zich te melden. De gemeenteraad moet zich nog over de plannen buigen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.