gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opnieuw verhoging woonlasten Montferland

1f4ec6f3a33e1f2b4d192dcf3fe5a15c.jpg
Redactie REGIO8 |

"Wij hebben de fasering van het centrumplan een jaar naar voren geschoven", stelt wethouder Martin Som. "Omdat we zo snel mogelijk realisatie willen hebben. Dan gaat het over het centrumplein. De fasering is van 2022 naar 2021 geschoven, dat we dan de investering willen doen." Daarnaast gaat de gemeente ook stappen zetten op de uitvoering van de klimaattransitie, en de aanpak van de Bloemenbuurt in Didam die de gemeente samen met woningbouwvereniging Plavei wil opknappen.

De woonlasten voor inwoners van Montferland worden tevens opnieuw hoger. Dat heeft volgens de wethouder met verschillende factoren te maken. "Dat is een samenspel van de afvalstoffenheffing, die we eerder uit de reserves konden putten die er nu niet meer zijn", zo begint Som zijn opsomming. "De rioolheffing, die standaard jaarlijks omhoog gaat en de ozb, die gaat met de inflatie 1,4% omhoog. Dat zijn eigenlijk de posten die samen optellen, tot een kleine zes procent woonlastenverhoging." Dat wordt voor inwoners dus dieper in de buidel tasten. "Dat betekent dat voor een gezin met een woning van ordegrootte twee ton, het 46 euro per jaar duurder gaat worden."

Foto: REGIO8

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.