gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opnieuw verhoging woonlasten Montferland

1f4ec6f3a33e1f2b4d192dcf3fe5a15c
Redactie REGIO8 |

"Wij hebben de fasering van het centrumplan een jaar naar voren geschoven", stelt wethouder Martin Som. "Omdat we zo snel mogelijk realisatie willen hebben. Dan gaat het over het centrumplein. De fasering is van 2022 naar 2021 geschoven, dat we dan de investering willen doen." Daarnaast gaat de gemeente ook stappen zetten op de uitvoering van de klimaattransitie, en de aanpak van de Bloemenbuurt in Didam die de gemeente samen met woningbouwvereniging Plavei wil opknappen.

De woonlasten voor inwoners van Montferland worden tevens opnieuw hoger. Dat heeft volgens de wethouder met verschillende factoren te maken. "Dat is een samenspel van de afvalstoffenheffing, die we eerder uit de reserves konden putten die er nu niet meer zijn", zo begint Som zijn opsomming. "De rioolheffing, die standaard jaarlijks omhoog gaat en de ozb, die gaat met de inflatie 1,4% omhoog. Dat zijn eigenlijk de posten die samen optellen, tot een kleine zes procent woonlastenverhoging." Dat wordt voor inwoners dus dieper in de buidel tasten. "Dat betekent dat voor een gezin met een woning van ordegrootte twee ton, het 46 euro per jaar duurder gaat worden."

Foto: REGIO8

Lees ook

GemeentehuisLochem

Samenwerking in Lochem moet jongeren helpen met hun mentale gezondheid

De gemeente Lochem, Welzijn Lochem en het Staring College in Lochem gaan meerdere jaren samenwerken om de mentale gezondheid, weerbaarheid en ontwikkeling van jongeren te versterken. Volgens de gemeente staat de mentale gezondheid van jongeren ook in Lochem onder druk.

Netterdense deelt persoonlijke levensverhaal in dichtbundel: 'Hoop dat mensen er troost uit halen'

Om ingrijpende gebeurtenissen uit haar leven een plekje te kunnen geven, begon Minke Grob-Geurtsen uit Netterden met het schrijven van gedichten. Wat startte als een manier om haar emoties te verwerken, groeide uit tot haar eerste eigen dichtbundel: ‘Regenboog Zonder Regen’. Met haar gedichten wil ze onderwerpen die vaak onbesproken blijven bespreekbaar maken en anderen hoop, troost en herkenning bieden.

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.

KunstrouteBaakseBeek0

Waterschap Rijn en IJssel en kunstenaars slaan handen ineen voor route langs klimaatprojecten

Het waterschap Rijn en IJssel en Staatsbosbeheer hebben de handen ineengeslagen met de Baakse Beek Kunstbiënnale, om een kunstroute van maar liefst dertig kilometer lang te realiseren. Bij verschillende kunstwerken langs de route staan informatieborden, waarop bezoekers kunnen lezen welke projecten het Waterschap heeft uitgevoerd in dat gebied.