gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opnieuw actie alfahulpen Oude IJsselstreek

2f3af3695db913c30e2ce75cc3e69114.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het is een sterfhuisconstructie", zegt Desiree Egberts van de FNV stellig. Volgens Egberts wordt er geen nieuwe PGB meer uitgegeven, waardoor alfahulpen geen nieuwe klanten krijgen. "Dat betekent dat zij straks allemaal werkloos zijn. Dus de gemeente zegt 'hee bedankt voor alle hulp, bekijken jullie het maar'. Het is ook exemplarisch dat de wethouder ons hier letterlijk in de kou laten staan." De alfahulpen werden niet binnengelaten in het gemeentehuis. Ondanks dat wethouder Bert Kuster in september 2016 nog toegaf dat de alfahulpen in loondienst zouden komen, betoogt hij nu dat de zorgregeling landelijk aangestuurd wordt. "Als die regeling verandert moet worden, moet je in Den Haag zijn bij de politiek", aldus Kuster. "En niet bij de gemeente."

De actievoerders zijn het daar niet mee eens en eisten van de wethouder een handtekening dat hij de mogelijkheden vanuit de gemeente zal onderzoeken. "Ik wil toch wel dat het voor de zomer een keer geregeld wordt", aldus Egberts. "Je kunt makkelijk met de zorgaanbieders afspraken maken, er zijn vacatures, we kunnen met een zorgcoöperatie starten, we kunnen met Alfasense praten. Dat is allemaal een rol voor de gemeente, maar die weigert actief mee te werken." De wethouder weigerde in ieder geval zijn handtekening onder de eisen te zetten. "Ik wil eerst zien wat men allemaal ondertekend wil zien", aldus de wethouder. "We willen wel meedenken met hen, maar de oplossing ligt niet in Oude IJsselstreek."

Foto: REGIO8

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.