Ulft, Netherlands

Opbouw Zwarte Cross gestart, groot nieuws op komst

Foto: REGIO8
Wat elk jaar weer begint als een tekening, moet binnen ongeveer drie weken uitgroeien tot het grootste festivalterrein van Nederland. In Lichtenvoorde staan inmiddels duizenden piketpaaltjes op het terrein en zijn tientallen mensen bezig om alles klaar te maken voor de Zwarte Cross.
Nick Hermsen | 28 juni 2024 15:03 | Aangepast op 28 juni 2024 15:03
"We hebben er al bijna een week opzitten en je ziet hier en daar al wat steigerwerk uit de grond komen", schetst Jeroen Brummelman, een van de opbouwers. "We gaan goed mag ik zeggen." Ook woordvoerder Chuck Sterk ziet dat de groene velden rondom het motorcrosscircuit langzaam transformeren: "Het begint nu vorm te krijgen, dus let's go." De Zwarte Cross is dit jaar van 18 tot en met 21 juli in Lichtenvoorde te vinden.

Het natte voorjaar en hevige regenval zorgden bij De feestfabriek voor de nodige problematiek tijdens de opbouw van Mañana Mañana. Brummelman verwacht dat het in Lichtenvoorde mee gaat vallen: "Er zitten nog een paar natte plekjes in het terrein maar als je nu kijkt hoe zonnig het is en kijkt naar het weer van de afgelopen week, dan maak ik mij niet zoveel zorgen."

Toch heeft het toenemen van het aantal piekbuien van de laatste jaren wel een effect op het materiaal. "Dingen als rijplaten zijn gewoon lastig verkrijgbaar", schetst Sterk. "Zeker nu we zoveel regen gehad hebben in de aanloop."

Groot nieuws
Het podium op de Playa Gasolina is aangepakt en ook de entree van de camping is vernieuwd met een heus ‘bierkrattenkunstwerk’. Toch zijn dat zeker niet de grootste veranderingen die de festivalgangers dit jaar gaan zien. "Volgende week gaan we iets groter nieuws naar buiten brengen over een verandering op terrein, maar die houd ik nog even geheim", zegt Sterk met een grote glimlach.

Nog niet uitverkocht
Dit jaar is de donderdag voor het eerst omgetoverd tot een extra festivaldag. Waar de Zwarte Cross voorheen na de voorverkoop al stijf uitverkocht was, is dat dit jaar nog niet het geval. "Voor de donderdag zijn er nog wel wat kaarten te koop maar ik zou wel aanmaken", adviseert de woordvoerder.

Lees ook

43 bestuurders lopen tegen lamp bij politiecontrole na Zwarte Cross

Bij de inmiddels traditionele politiecontrole op de maandagochtend na de Zwarte Cross zijn dit jaar ...

Organisatie tevreden over Zwarte Cross 2025: 'Dat was echt kippenvel'

De Zwarte Cross van 2025 is volgens de organisatie prima verlopen. Er zijn geen grote incidenten geb...

ZWARTE CROSS 2025 | Dit was de zondag

Dit was de vierde en laatste dag van Zwarte Cross 2025. Kijk hier naar de highlights van de zondag. ...

Outsiders zorgt voor een dikke kinderrave in het Blagenparadijs

Huh? Outsiders op het blokkenschema van het Blagenparadijs? Ja! Outsiders staat op het blokkenschema...

Zwarte Cross-legende Danny Panadero geëerd tijdens Levenherdenkingsklasse

Zwarte Crossers zijn inmiddels bekend met de levendenherdenking, maar voor de Loco Arena was dit nog...

Laatste dag Zwarte Cross 2025 van start

De laatste dag van de Zwarte Cross is afgetrapt. De zondag van het festival is traditioneel begonnen...