gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opbouw van Mañana Mañana is gestart

db4a95ba31395e0a3a475739d33e8255.jpg
Redactie REGIO8 |
"Dat is een beetje wennen, maar op zich wel een lekkere gedachte dat je na de Zwarte Cross lekker rustig van die berg af kunt rollen zonder dat er weer een klein piekje achteraan komt", aldus Erik Dreteler van de Feestfabriek. Hij zette dinsdag samen met een collega de eerste letters in de grond, nadat het maandag onmogelijk was geworden door de zware regenval. "We hebben altijd een paar reservedagen. Mocht er iets niet door kunnen gaan wegens de weersomstandigheden, dat we dan uit kunnen wijken naar een andere dag. Maar verder gaan we eigenlijk altijd wel door."

Dit jaar kunnen bezoekers weer rekenen op een aantal nieuwe activiteiten die de organisatie heeft toegevoegd aan het festival. "We hebben dit jaar een silent skippy disco. Verder hebben we op de camping een partybar voor de afterparty van het feest van Mañana. Zodat de campinggasten net iets langer door kunnen gaan dan de daggasten. Wat ook nieuw is, is een drijf-in theater, waar mensen met een klein bootje naar toe kunnen varen, waar voorstellingen plaatsvinden." Het festival wordt dit jaar gehouden op 16, 17, 18 en 19 juni in Hummelo. Dreteler heeft er in ieder geval al zin in. "Ik sta te popelen."

Lees ook

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.