gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opbouw van Mañana Mañana is gestart

db4a95ba31395e0a3a475739d33e8255.jpg
Redactie REGIO8 |
"Dat is een beetje wennen, maar op zich wel een lekkere gedachte dat je na de Zwarte Cross lekker rustig van die berg af kunt rollen zonder dat er weer een klein piekje achteraan komt", aldus Erik Dreteler van de Feestfabriek. Hij zette dinsdag samen met een collega de eerste letters in de grond, nadat het maandag onmogelijk was geworden door de zware regenval. "We hebben altijd een paar reservedagen. Mocht er iets niet door kunnen gaan wegens de weersomstandigheden, dat we dan uit kunnen wijken naar een andere dag. Maar verder gaan we eigenlijk altijd wel door."

Dit jaar kunnen bezoekers weer rekenen op een aantal nieuwe activiteiten die de organisatie heeft toegevoegd aan het festival. "We hebben dit jaar een silent skippy disco. Verder hebben we op de camping een partybar voor de afterparty van het feest van Mañana. Zodat de campinggasten net iets langer door kunnen gaan dan de daggasten. Wat ook nieuw is, is een drijf-in theater, waar mensen met een klein bootje naar toe kunnen varen, waar voorstellingen plaatsvinden." Het festival wordt dit jaar gehouden op 16, 17, 18 en 19 juni in Hummelo. Dreteler heeft er in ieder geval al zin in. "Ik sta te popelen."

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.