gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opbouw The Passion is in volle gang

fea4b28c8f1712800da39a6a0a875e3e

Doetinchem maakt zich langzaam op voor The Passion, komende donderdag is het muzikale paasevenement te zien. De opbouw in het centrum van de stad is inmiddels in volle gang.

Davie Klein Gunnewiek |
Rond het Simonsplein zijn hekken geplaatst, zodat de producent van The Passion het podium veilig kan opbouwen. Studenten van het Graafschap College zijn de komende dagen als gastvrouw of gastheer actief in de binnenstad om bezoekers zo goed mogelijk van dienst te zijn. “Mensen kunnen bij ons terecht voor allerlei vragen”, zegt gastvrouw Floor Sommers. “Welke kant ze op moeten, hoe lang de afsluitingen duren en wat hier precies gebeurt.” Daarnaast delen studenten flyers uit. “Aangezien er geen publiek is toegestaan tijdens The Passion delen we ook informatie waar mensen gezamenlijk naar de uitzending kunnen kijken”, zegt Sommers. “Verder delen we ook nog bonnetjes uit voor gratis koffie, thee of een ijsje.”

Winkels en horecazaken in de binnenstad blijven tijdens de opbouw gewoon bereikbaar, al is het soms met een omweg. Er zijn speciale looproutes gemaakt voor bezoekers. “Tuurlijk is het even vervelend, maar dit wisten we van tevoren”, zegt voorzitter Gabi Hunter van de ondernemersvereniging Doetinchem. “We hebben samen met de gemeente ook serieus gekeken naar de bevoorradingsroutes, zodat winkeliers gewoon bereikbaar zijn.” Voor veel ondernemers is het één van de belangrijkste weken van het jaar, omdat mensen hun paasinkopen nog doen. “Kerst en Pasen is voor ons het meest druk”, aldus Hunter. “Vrijdag is het ook nog eens Goede Vrijdag en komen veel Duitsers naar de stad. Voor ons is het echt een belangrijke week, waarbij we hopen dat veel mensen naar Doetinchem komen.” Om het leed voor de bezoekers aan het centrum wat te verzachten kan er komende vrijdag en zaterdag gratis worden geparkeerd in de Catharinagarage.

Extra drukte in de stad
Ook burgemeester Mark Boumans verwacht de komende week extra drukte in zijn stad. “Het is nu al drukker dan gemiddeld in het centrum”, zegt Boumans. “Ik denk dat heel veel mensen ook wel nieuwsgierig zijn wat hier gebeurt.” De burgemeester kijkt zelf ook uit naar komende donderdag. “Het is leuk om te zien dat er een andere sfeer hangt in de stad”, zegt Boumans. “Ik hoop dat we tot de zomer nog een mooi naspel hebben en het effect van The Passion kunnen zien.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?

Sloop - nieuwbouw

Sité zet in op nieuwbouw en renovatie aan de verzetslaan in Doetinchem

Sité Woondiensten gaat aan de slag met twee flats aan de verzetslaan in Doetinchem. Een van de flats gaat tegen de vlakte, hier worden nieuwe woningen gebouwd. De woningen in de andere flat worden gerenoveerd.

WhatsApp Image 2026-09-23 at 11.31.14

Verdachte 'tikkende' tas in Doetinchem blijkt gamecontroller

Politieagenten hebben woensdagochtend in Doetinchem een verdachte tas aangetroffen. Uit de tas kwam een tikkend mechanisch geluid, wat de alarmbellen deed afgaan. Na onderzoek is gebleken dat het ging om een gamecontroller.

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.