Ulft, Nederland
Terug

Oost Gelre wil stadspark met herders

ea65336bdcef9f35c87c2332e8a96704.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het zou fijn zijn als de kudde hier onderdak kan krijgen", laat Oost Gelre weten. "De kudde is immers altijd aan het pendelen tussen Lichtenvoorde en Groenlo." Schaapsherder Roelof Kuipers is het daarmee eens: "Voor de inrichting van het park zijn er nog wat financiële mogelijkheden. We willen daar een gezamenlijk onderkomen maken waar de schapen kunnen overnachten. We willen iets neerzetten waar we met elkaar gebruik van kunnen maken."

De gemeente zoekt nog naar een exacte invulling van de Grolse Weiden. Zo wordt er onder meer gesproken over horeca, het aanleggen van fietsroutes door het park en een ontmoetingspunt: "Er zijn dus veel invullingen en verbindingen mogelijk", aldus Oost Gelre. Op 19 februari organiseerde de gemeente een eerste informatiebijeenkomst: "Inmiddels worden er voorbereidingen getroffen voor een Schaapsscheerdersfeest dit voorjaar in het stadspark", laat de gemeente weten. "Ook dit gaat naar verwachting leiden tot nog meer draagvlak."

"Als de plannen voor de ontmoetingsruimte verder vorm krijgen gaan we zoeken naar financiering en middelen", laat Oost Gelre weten: "We hopen dat daaraan ook veel organisaties gaan bijdragen."

Lees ook

semvijverberg0.jpg

Advocaten moeder baby Sem willen nieuw onderzoek in hoger beroep

De advocaten van de moeder van baby Sem Vijverberg willen in hoger beroep nieuw forensisch en medisch onderzoek laten doen naar de dood van het pasgeboren jongetje, schrijft Omroep Gelderland. Dat bleek woensdag tijdens de eerste zitting bij het gerechtshof in Arnhem.

VanKeukentafelNaarKieslijst1.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Sjaak sr., Geerdy en Sjaak jr. Böhmer in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft het succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze serie trappen we af met een bijzondere samenstelling: vader Sjaak sr. én moeder Geerdy staan samen met zoon Sjaak Böhmer jr. op de kieslijst voor Lokaal Belang Montferland.

Schermafbeelding 2026-02-26 100344.png

Motorrijdster komt ten val bij aanrijding in Zelhem

Een motorrijdster is op de kruising van de Stikkenweg met de Doetinchemseweg in Zelhem woensdagavond ten val gekomen na een aanrijding met een personenauto. De bestuurder van de auto zag bij het afslaan de motorrijdster over het hoofd.

StationVoorst0.jpg

Renovatie station Vorden op stoom: eerste activiteiten mogelijk in oktober

Na bijna twee jaar lijkt de renovatie van station Vorden eindelijk op te schieten. Als het aan Peter Meulenbroek van stichting VORST ligt, krijgt de benedenverdieping van het verpauperde gebouw snel een nieuwe invulling, met onder andere een koffietent en een expositieruimte.

montferland.jpg

Montferland haalt achterstand plaatsen statushouders in

De gemeente Montferland heeft de achterstand bij het huisvesten van statushouders ingehaald. Dat blijkt uit een raadsbrief van het college. Aan het begin van 2025 had de gemeente nog een achterstand van 42 personen. Aan het einde van het jaar is dat omgebogen naar een positief saldo van drie.

FlyerExplosie2.jpg

Doetinchemse coffeeshop Magic looft vijfduizend euro uit voor gouden tip explosies

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft een beloning van vijfduizend euro uitgeloofd voor de gouden tip, die leidt tot de aanhouding en veroordeling van de daders van de explosies bij de coffeeshop. Mensen die meer weten over de explosies kunnen contact opnemen met de politie, dit kan ook anoniem.