Ulft, Nederland
Terug

Oost Gelre steunt plan zonnepark in Lievelde

e9209010ba47ed4137640f999e9e2f0c.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het biedt zowel de initiatiefnemers als de gemeente de kans ervaring op te doen met de werkwijze van de Omgevingswet", aldus wethouder Marieke Frank, die het initiatief als pilot wil gebruiken. "De initiatiefnemers zijn verantwoordelijk voor het gesprek met de omgeving, dus met de directe buurt en belangenorganisaties. Onder de Omgevingswet zal het aantonen van participatie onderdeel zijn van de vergunningaanvraag." De twee lokale ondernemers willen het zonnepark realiseren op een locatie tussen de Nieuwendijk, Berkendijk en de Stikkemaatsdijk nabij de N18.

Ook voor het beleid rondom grootschalige energieopwekking is de pilot volgens de gemeente van belang. "We zijn nog bezig beleid te ontwikkelen voor grootschalige energieopwekking”, vervolgt Frank. “Dat gaat over windmolens, zonneparken en installaties voor biomassa. De pilot met het zonnepark helpt ons bij het opstellen van dit beleid."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.

grenscontroles nieuwe PHOTO-2024-12-30-13-47-29.jpg

Duitsland verlengt opnieuw grenscontroles met half jaar

Duitsland verlengt de controles aan de binnengrenzen met zes maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekendgemaakt. De maatregel loopt daardoor door tot na 15 maart 2026. Volgens de minister is de verlenging nodig om illegale migratie beter te bestrijden en de stabiliteit in het land te beschermen.

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.