Ulft, Nederland
Terug

Oost Gelre schaft kosten evenementenvergunning af

26daa00fb8e1ae2ab43e96ed982e0e7b.jpg
Redactie REGIO8 |
“Wij zijn een gemeente waar heel veel evenementen plaatsvinden”, vertelt Annette Bronsvoort, burgemeester van Oost Gelre. “Dat is voor een deel ook ons imago en wij vinden het passend dat we dan de organisatoren van evenementen faciliteren.” De gemeente kent vele verschillende evenementen, zoals het Bloemencorso, Slag om Grolle en natuurlijk de Zwarte Cross. “Veel evenementen hier worden door inwoners georganiseerd. We zijn daarom niet alleen een evenementengezelschap maar ook een evenementengemeenschap. Zo helpen we elkaar en deze nieuwe regeling is dan ook van groot belang voor de saamhorigheid”, aldus Bronsvoort.

De afschaffing van de kosten geldt voor alle evenementen in Oost Gelre. “We zijn ontzettend blij”, vertelt voorzitter Herman ter Haar van Bloemencorso Lichtenvoorde. “De verhouding tussen ons en de gemeente was al goed maar die wordt zo nog beter.” Met het besluit zullen kleine evenementen zo’n 65 euro gaan besparen. Voor de grote evenementen, zoals het Bloemencorso, gaat het om enkele honderden euro’s. “Dit is voor allerlei evenementen goed. Alsnog moeten we zuinig zijn met het geld dat we besparen, want we zijn natuurlijk afhankelijk van vrijwilligers”, laat ter Haar weten.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.