gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oost Gelre schaft kosten evenementenvergunning af

26daa00fb8e1ae2ab43e96ed982e0e7b.jpg
Redactie REGIO8 |
“Wij zijn een gemeente waar heel veel evenementen plaatsvinden”, vertelt Annette Bronsvoort, burgemeester van Oost Gelre. “Dat is voor een deel ook ons imago en wij vinden het passend dat we dan de organisatoren van evenementen faciliteren.” De gemeente kent vele verschillende evenementen, zoals het Bloemencorso, Slag om Grolle en natuurlijk de Zwarte Cross. “Veel evenementen hier worden door inwoners georganiseerd. We zijn daarom niet alleen een evenementengezelschap maar ook een evenementengemeenschap. Zo helpen we elkaar en deze nieuwe regeling is dan ook van groot belang voor de saamhorigheid”, aldus Bronsvoort.

De afschaffing van de kosten geldt voor alle evenementen in Oost Gelre. “We zijn ontzettend blij”, vertelt voorzitter Herman ter Haar van Bloemencorso Lichtenvoorde. “De verhouding tussen ons en de gemeente was al goed maar die wordt zo nog beter.” Met het besluit zullen kleine evenementen zo’n 65 euro gaan besparen. Voor de grote evenementen, zoals het Bloemencorso, gaat het om enkele honderden euro’s. “Dit is voor allerlei evenementen goed. Alsnog moeten we zuinig zijn met het geld dat we besparen, want we zijn natuurlijk afhankelijk van vrijwilligers”, laat ter Haar weten.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.