gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oost Gelre huldigt BMX'er Jelle van Gorkom

d1670c68e16164fa247e5ccde9757510.jpg
Redactie REGIO8 |

"Heel gaaf en ik ben heel erg dankbaar dat al die mensen zijn gekomen", aldus een glunderende Van Gorkom. "Ik voelde wel een klein beetje dat er speciale dingen gingen gebeuren, maar je weet natuurlijk niet wat. En je weet niet wat de jongens (zijn vrienden, red.) en de mensen van de gemeente allemaal hebben voorbereid. En dan komt je hier en dan is het wel meer dan een warm onthaal." Tien van zijn vrienden droegen de sporter in de draagstoel van Tante Rikie al feestend over de markt, waar hij door iedereen werd toegejuicht en toegezongen.

De gemeentelijke onderscheiding was ook een verrassing voor Van Gorkom. "Dat is heel bijzonder. Ik ben in deze gemeente opgegroeid natuurlijk en heb hier mijn hele jeugd doorbracht. En om zoveel kids hier te zien, ik kan me zelf nog heel goed inbeelden dat ik een van die kleine jongens was die ertussen liep. Niet zozeer bij een huldiging, maar op dat moment heb je daar helemaal geen idee van. Het is dan wel heel bijzonder dat je zoiets krijgt." Van Gorkom gaat zich begin september oriënteren op zijn toekomst en of hij voor de Spelen in Tokio gaat. "Ik probeer eerst hiervan te genieten, dan kijken we langzaam volgende week weer verder."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.