gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oost Gelre huldigt BMX'er Jelle van Gorkom

d1670c68e16164fa247e5ccde9757510.jpg
Redactie REGIO8 |

"Heel gaaf en ik ben heel erg dankbaar dat al die mensen zijn gekomen", aldus een glunderende Van Gorkom. "Ik voelde wel een klein beetje dat er speciale dingen gingen gebeuren, maar je weet natuurlijk niet wat. En je weet niet wat de jongens (zijn vrienden, red.) en de mensen van de gemeente allemaal hebben voorbereid. En dan komt je hier en dan is het wel meer dan een warm onthaal." Tien van zijn vrienden droegen de sporter in de draagstoel van Tante Rikie al feestend over de markt, waar hij door iedereen werd toegejuicht en toegezongen.

De gemeentelijke onderscheiding was ook een verrassing voor Van Gorkom. "Dat is heel bijzonder. Ik ben in deze gemeente opgegroeid natuurlijk en heb hier mijn hele jeugd doorbracht. En om zoveel kids hier te zien, ik kan me zelf nog heel goed inbeelden dat ik een van die kleine jongens was die ertussen liep. Niet zozeer bij een huldiging, maar op dat moment heb je daar helemaal geen idee van. Het is dan wel heel bijzonder dat je zoiets krijgt." Van Gorkom gaat zich begin september oriënteren op zijn toekomst en of hij voor de Spelen in Tokio gaat. "Ik probeer eerst hiervan te genieten, dan kijken we langzaam volgende week weer verder."

Lees ook

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Theunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.