Ulft, Netherlands

Ontbijten met Doesburgse burgemeester

Regio8 | 8 november 2016 14:24 | Aangepast op 8 november 2016 14:24

“Het doel is om toch kinderen te laten zien hoe belangrijk het ontbijt is, hoe belangrijk een goede start is. Niet alleen van de dag maar ook van je leven”, zegt Van der Meijs. Ze is zelf niet zo’n goede ontbijter: “Ik moet me er echt toe dwingen maar ik doe het wel. Ik ontbijt met een paar crackers met kaas, koffie met warme melk een stukje fruit.

De nieuwe burgemeester van Doesburg nam de tijd om te praten met de kinderen over de belangrijke maaltijd in de ochtend. “Ik heb het er net over gehad en ze ontbijten allemaal, zeer divers en ook heel gezond, dat vind ik een goed teken.” De leerlingen van de basisschool mochten ook vragen stellen aan Van der Meijs.

De kinderen namen zelf het ontbijt mee naar het stadhuis. Van der Meijs betaalde vervolgens symbolisch voor de maaltijd. Dat deed ze met een donatie van € 250,-- aan Jantje Beton, bij deze 14e editie, het goede doel van Het Nationaal Schoolontbijt.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Lees ook

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op De Treffers

De Graafschap heeft zaterdagmiddag in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen een verdiende 1-3 ove...

Op eerste Mooiage Festival komen Duitse en Nederlandse cultuurverschillen aan het licht

Een kasteel, culinaire verwennerij, muziek en een internationale sfeer: het nieuwe festival Mooiage ...

NL-Alert afgegeven in Borculo: incident met gevaarlijke stof bij bedrijf

Bij een incident bij een bedrijf aan de Oude Needseweg is vrijdagavond een gevaarlijke stof vrijgeko...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met veel bewolking en op zondag neerslag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Weersextremen en water stoppen niet bij de grens, onze waarschuwingen wel

November 2024. De regen viel periodeslang aanhoudend neer. In het grensgebied tussen Duitsland en Ne...

Dokkum volgt Doetinchem op als gastheer van Koningsdag

Na een Koningsdag met een Achterhoeks stempel in het hartje van Doetinchem, zal de Koninklijke famil...