gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ondertekening voor veilig horeca Oost Gelre

b7bce2dfecc476cc7f04527b14ec4113.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wat we nu hebben gedaan is dat we afspraken hebben gemaakt om degene die geen goede bedoelingen hebben en hier toch willen uitgaan, om tegen die te zeggen tot hier en niet verder”, aldus burgemeester Annette Bronsvoort. Deze afspraken bestonden al, maar zijn na tien jaar aangescherpt en nieuw leven in geblazen. Dat komt onder meer door nieuwe privacywetgeving. Volgens de politie komt het niet door een groter wordend probleem in de gemeente. “Het gaat gelukkig om individuen”, aldus teamchef. “Het gaat er juist om, om die enkele individu die het verstierd voor anderen, om die er tussenuit te pikken. En daar een stuk maatwerk op los te laten in de zin van ‘jij moet hier maar een tijdje niet meer komen’.”

Toch loert het gevaar dat deze mensen hun heil in buurgemeenten zoeken, die vervolgens de problemen ondervinden. “Daar moet je rekening mee houden”, aldus de burgemeester. “Daarom hebben Aalten, Berkelland en Winterswijk ook dergelijke afspraken gemaakt met de horeca en de politie. Als ook in die gemeenten hetzelfde geldt, op een gegeven moment bereik je dan wat je wilt.” Nog handiger zou een Achterhoek breed convenant zijn. Cnossen geeft aan dat de politie wel op die manier invulling probeert te geven aan de convenanten. “Alleen we hebben te maken met een eigen lokaal gemeentebestuur”, aldus de teamchef. “De burgemeester is verantwoordelijk voor de openbare orde en daar valt dit onder. Dus we zullen het toch per gemeente moeten organiseren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.