gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ondertekening voor veilig horeca Oost Gelre

b7bce2dfecc476cc7f04527b14ec4113.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wat we nu hebben gedaan is dat we afspraken hebben gemaakt om degene die geen goede bedoelingen hebben en hier toch willen uitgaan, om tegen die te zeggen tot hier en niet verder”, aldus burgemeester Annette Bronsvoort. Deze afspraken bestonden al, maar zijn na tien jaar aangescherpt en nieuw leven in geblazen. Dat komt onder meer door nieuwe privacywetgeving. Volgens de politie komt het niet door een groter wordend probleem in de gemeente. “Het gaat gelukkig om individuen”, aldus teamchef. “Het gaat er juist om, om die enkele individu die het verstierd voor anderen, om die er tussenuit te pikken. En daar een stuk maatwerk op los te laten in de zin van ‘jij moet hier maar een tijdje niet meer komen’.”

Toch loert het gevaar dat deze mensen hun heil in buurgemeenten zoeken, die vervolgens de problemen ondervinden. “Daar moet je rekening mee houden”, aldus de burgemeester. “Daarom hebben Aalten, Berkelland en Winterswijk ook dergelijke afspraken gemaakt met de horeca en de politie. Als ook in die gemeenten hetzelfde geldt, op een gegeven moment bereik je dan wat je wilt.” Nog handiger zou een Achterhoek breed convenant zijn. Cnossen geeft aan dat de politie wel op die manier invulling probeert te geven aan de convenanten. “Alleen we hebben te maken met een eigen lokaal gemeentebestuur”, aldus de teamchef. “De burgemeester is verantwoordelijk voor de openbare orde en daar valt dit onder. Dus we zullen het toch per gemeente moeten organiseren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.