gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Omroep GLD en REGIO8 intensiveren samenwerking

b84e6dd704193c0a8365bd84b77d4d5e.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’We werken al op een prettige manier intensief samen met deze vier omroepen, dit was voor ons een logische stap’’, vertelt hoofdredacteur Marc Veeningen van Omroep Gelderland. Voor de provinciale omroep dient de samenwerking meerdere doelen. ‘’We willen meer lokaal nieuws brengen én we willen de lokale journalistiek verder versterken.’’

Voor de pilot zijn vier nieuwe verslaggevers aangenomen die hun roots hebben in het gebied zelf. Zij worden door Omroep Gelderland volledig uitgerust met camera, microfoon en laptop, zodat zij ook daadwerkelijk vanuit het gebied verslag kunnen doen. REGIO8 en de andere omroepen faciliteren een werkplek en blijven zelf verantwoordelijk voor de journalistieke producties.

Professionele journalistiek
Voor REGIO8 betekent de nieuwe stap in de samenwerking een uitbreiding van de professionele redactie. Met de komst van de verslaggever van Omroep Gelderland breidt de redactie uit naar vier fulltime journalisten. ‘’Wij zijn blij met de nieuwe stap in de samenwerking’’, stelt eindredacteur Jesper Stoffelen. ‘’De komst van een extra journalist zorgt voor meer slagkracht en helpt ons bij het waarmaken van onze ambities in de Achterhoekse journalistiek.’’

Van elkaar profiteren
REGIO8 werkt in september precies twee jaar samen met Omroep Gelderland. Waar de samenwerking zich in eerste instantie vooral richtte op het uitwisselen van nieuwsberichten en video’s, zijn er afgelopen jaar stappen gezet om meer van elkaar te profiteren en efficiënter te werk te gaan. Voorbeelden daarvan zijn het jongerenproject omtrent de gemeenteraadsverkiezingen en de gezamenlijke Zwarte Cross-uitzendingen. Daarnaast heeft Omroep Gelderland in 2018 al zo’n 400 nieuwsberichten van REGIO8 overgenomen.
Foto: REGIO8

Lees ook

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.