gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oliebollencircus start in markthal Didam

cbcb5826668126a78fb74842770f6c81.jpg
Redactie REGIO8 |
"We hebben het hele oliebollencircus weer opgestart", vertelt de enthousiaste bakker Paul Berntsen. Met tien man sterk wordt er in de markthal van Didam hard gewerkt om genoeg oliebollen en appelbeignets te bakken voor Nieuwjaar. In totaal worden er door vier productielijnen ongeveer zesduizend lekkernijen per uur geproduceerd. "Het draait op volle toeren", vertelt Berntsen. "Dus weer op naar de honderdduizend."

Naast alle bruine baksels staat er in de markthal ook een bak met blauw deeg. "Dat is voor de De Graafschap-oliebollen", vertelt Willie Hetterscheid. "Ieder jaar doen we een paar blauwe ballen de menigte in. Wie de blauwe oliebol heeft, krijgt een halve seizoenkaart van De Graafschap." Het recept voor de lekkernijen is dit jaar nagenoeg hetzelfde gebleven. "We hebben wel een ander soort appeltje genomen", vertelt Berntsen. "De Jonagold was dit jaar vrij zacht, ik zeg alleen niet welke we hebben genomen. Dat is de sport en de uitdaging."

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.