gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nog geen zorgen om wietplannen Duitsland

b3ff4bf00bea0b36c0c2758134b7c3d3.jpg

De politieke partijen die in Duitsland een nieuwe regering gaan vormen, willen onder meer cannabis legaliseren voor recreatief gebruik. In Winterswijk verwachten ze dat de Duitse klanten voorlopig nog wel blijven.

Tim Rondeel |
"Waar in Duitsland mag het straks verkocht worden?", vraagt Sander Vos, eigenaar van coffeeshop Sensi in Winterswijk zich af in gesprek met Omroep Gelderland. Ook vraagt hij zich af wie de softdrugs gaat kweken en controleren: "Dat zijn nu nog allemaal vragen." Hij denkt dat het nog wel even duurt voordat de oosterburen de legalisering van softdrugs geregeld hebben "Ik verwacht dat ze (de Duitse autoriteiten, red.) eerst in een paar steden of deelstaten een proef willen gaan doen. Bijvoorbeeld in Berlijn of in Hamburg", zegt Vos. "In Noordrijn-Westfalen, dat bij ons aan de grens ligt, zijn ze juist niet zo enthousiast. Dus dat gaat nog een paar jaar duren, denk ik. In Nederland wilden we een aantal jaar geleden ook beginnen met een proef om wiet te legaliseren, maar we zijn helaas sindsdien bijna niks opgeschoten met de plannen."

Bij de coffeeshop in Winterswijk stoppen woensdagavond veel auto’s met Duitse kentekens. "Ik wacht op mijn vrienden, zij zijn nu binnen om iets te kopen", vertelt een jonge vrouw in de auto. Ze is met een vriendengroep uit Bocholt naar Winterswijk gekomen: "Ik kom hier zelf nu voor de tweede keer. Ik vind het goed dat ze in Duitsland wiet uit de criminaliteit willen halen."

Medicinaal gebruik
Ook een Poolse man die in Duitsland woont, komt gebruik maken van de coffeeshop in Winterswijk. "Ik kom hier een keer per week wat halen, voor mij is dat fantastisch", laat hij weten. "Ik gebruik wiet om medicinale redenen. Het is in Duitsland niet gemakkelijk om wiet te kopen. Dus voor mij zou dat beter zijn. Dan hoef ik ook geen illegale dingen te doen, zoals nu, want ik moet het nu meenemen over de grens."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.