gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zorgen om financiële toekomst Doetinchem

cb5e6f126d54b0ed518524f1a641ca1e.jpg

Doetinchem maakt zich zorgen over de toekomstige financiën en vreest vanaf 2021 geen sluitende meerjarenbegroting meer te kunnen presenteren. Dat bleek dinsdag tijdens de presentatie van de kadernota van de gemeente.

Redactie REGIO8 |
“Het meerjarenperspectief geeft een moeizaam financieel beeld”, aldus wethouder Henk Bulten namens het college van Doetinchem, wijzend op de meicirculaire. “De onzekerheden nemen toe ten opzichte van de zekerheden, zowel aan de inkomstenkant als de uitgavenkant.” Daarbij wijst hij onder meer op de grote uitgaven binnen het sociaal domein en investeringen die worden gevraagd van de gemeente in bijvoorbeeld het nieuwe ziekenhuis, het Amphion en de binnenstad. “Het doel een structureel sluitende meerjarenbegroting te presenteren, gaat hiermee onderuit”, vertelt Bulten. “Toch gaan er op korte termijn wel investeringen plaats vinden, maar dan wel in het licht van de relevante ontwikkelingen.”

Bulten wil in samenspraak met de gemeenteraad zoeken naar oplossingen voor eventuele aankomende tekorten. “De kadernota is van alle franje ontdaan en maatregelen op de lange termijn zijn niet uit te sluiten”, benadrukt de wethouder. “Hierover wil het bestuur nadrukkelijk met de raad in gesprek.” De raad bespreekt de kadernota van Doetinchem op donderdag 18 juli.

Foto: REGIO8

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden