gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zorgen bij hulporganisaties om toename hulpvraag Achterhoek

f90113e06864b322c8f40309a287853a.jpg

Nu de inflatie toeneemt en de prijzen stijgen, zien ze bij de Voedselbank in Doetinchem en bij Mini Manna in Ulft een toename van het aantal mensen dat aanklopt voor hulp. Beide organisaties krijgen het steeds drukker, maar verwachten een toename voorlopig nog aan te kunnen.

Rens van Schip | Lotte groot Wassink |
“We merken dat er heel veel nieuwe mensen naar onze hulpwinkel toekomen, ook mensen die we voorheen nooit zagen omdat ze een modaal inkomen hadden”, aldus Steven Kroon die hulpwinkel Mini Manna beheert. “Laatst was er een moeder hier die vertelde dat ze al een paar weken met haar twee dochters alleen brood en ranja had. Nou was dit wel een extreem geval, maar in een rijk land als Nederland vind ik dat schandalig”, vertelt de oud-wethouder van de PvdA. Deze verhalen horen ze ook steeds vaker bij de Voedselbank in Doetinchem, waar voorzitter Peter Bob Peerenboom ook een toename merkt: “Waar we deze zomer nog tweehonderd mensen en gezinnen hielpen, zijn dat er nu al 25 meer. Dat is een toename van meer dan tien procent.” De oorzaak hiervan ligt volgens hem bij een aantal dingen: “Mensen hebben minder huishoudgeld, levensmiddelen worden fors duurder en dat merken we eigenlijk pas heel langzaam.”

Waar de Voedselbank zich vooral richt op het uitdelen van voedselpakketten, heeft Mini Manna een eigen winkel waar klanten tegen aanzienlijk lagere prijzen hun boodschappen kunnen doen. Voor beide organisaties geldt dat mensen onder een per maand te besteden bedrag moeten zitten om in aanmerking te komen. Door de inflatie verruimde beide organisaties dat bedrag, dat dit nodig is baadt Kroon zorgen. “Het maakt niet meer uit wie of wat je bent of wat je verdient. Het is voor iedereen zwaar en ik vind dat echt zorgelijk.” Bij de Voedselbank delen ze deze bezorgdheid. “Ik houd mijn hart vast voor de komende maanden, een hele boel mensen hebben een energiecontract wat nu afloopt. En die gaan straks de jaarafrekening krijgen en hebben ze dan nog wel genoeg geld om het allemaal te gaan betalen?”, vraagt Peerenboom zich af.

Capaciteit
Over de voorraden maken de Voedselbank en Mini Manna zich voorlopig nog niet te druk. “We moeten ons wel voorbereiden, vrijwilligers aantrekken en logistiek dingen wat anders regelen. Maar dan zouden we een toename nog aankunnen”, aldus de voorzitter van de Voedselbank in Doetinchem. Ook Mini Manna verwacht een toestroom wel aan te kunnen. “Wij zorgen gewoon dat we voldoende voorraad hebben. De schappen staan hier vol en dat blijft ook voorlopig zo.”

Noodgevallen
Beide organisaties worden niet gefinancierd door de overheid. Wel gaf de overheid in de miljoenennota aan meer geld te reserveren voor een landelijke stichting die in noodgevallen kan bijschieten voor de Voedselbank. Peerenboom is hier blij mee, maar heeft er nog geen gebruik van hoeven maken: “Voor ons zal een noodsituaties zich pas voordoen als we over de driehonderd klanten gaan en we niet meer genoeg toevoer van voedsel krijgen. Maar tot nu toe is de aanvoer nog op peil."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.