gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zorgen bij Fietsersbond Doetinchem vanwege landbouwsluis

d49a15f154c821bfcb1f6b4af830619c.jpg

De tweede fase van de proef met de landbouwsluis in Laag-Keppel is woensdag van start gegaan. Door de plaatsing van de sluis op de Keppelseweg rijden er meer automobilisten via de Energieweg in Doetinchem. De Fietsersbond Doetinchem maakt zich zorgen over de veiligheid van fietsers, vooral over die van de brugklassers.

Tim Rondeel | Remco Geurts | Charlotte van de Kant |
"Het is druk hier in Doetinchem, er zijn veel middelbare scholen en kinderen komen uit de hele omgeving", aldus Pieter Koning, voorzitter van de Fietsersbond Doetinchem. "Sommigen komen voor het eerst op de fiets naar Doetinchem en moeten daar hun weg vinden." De timing van de start van de tweede gedeelte van de proef, in combinatie met de start van de scholen is volgens Koning zorgelijk: "Omdat kinderen misschien de route nog niet kennen, daarover hebben we scholen ook aangeschreven om daar tijdens de eerste lessen aandacht aan te besteden." Het Metzo College laat weten dat er elke dag op toegangspunten naar de school, medewerkers staan om de kinderen veilig te begeleiden. De gemeente Doetinchem geeft aan meer educatieprojecten over verkeersveiligheid op touw te willen zetten.

De fietsersbond heeft ook bij de provincie, de opdrachtgever van de proef, hun zorgen kenbaar gemaakt. "De provincie heeft gezegd dat ze er met hun evaluatie aandacht aan besteden", geeft Koning aan. "Dit is wel een hoofdroute, ook voor fietsers en er zijn twee rotondes en die worden vaak gevaarlijk gevonden door automobilisten en fietsers." De toename van de auto's in Doetinchem, omdat het verkeer ontraden wordt via Laag-Keppel te rijden, maakt dit nog gevaarlijker, schetst de voorzitter.

Rotondes
De proef met de landbouwsluis duurt tot eind november. Tot die tijd verwacht Koning dat het voor hectische situaties in Doetinchem zorgt, maar ook daarna blijft de Energieweg een aandachtspunt voor de Fietsersbond. "Bij de rotondes hebben al veel ongelukken plaatsgevonden", aldus de voorzitter. De rotonde bij de Mercuriusstraat is nu gedeeltelijk afgesloten, dit mag zo blijven als het aan Koning ligt: "Wij zouden er voor pleiten: 'sluit hem nou helemaal af'."

Foto: REGIO8

Lees ook

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.