gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zorgen bij dyslecten over spellingcontrole

c613e7184917e71a5d06f2c876770162
Redactie REGIO8 |
"Voor heel veel leerlingen is het een prettig hulpmiddel", vindt Heini Peters. Zijn zoon heeft dyslectie en Peters stuurde daarom een open brief naar staatssecretaris Dekker. "Voor sommige leerlingen is het gewoon een noodzaak." Het College voor Toetsen en Examens (CvTE) besliste in oktober dat leerlingen met dyslectie geen spellingscontrole meer mogen gebruiken op examens. “Het is toch wel weer een extra maatregel waar mensen van schrikken”, vindt rector Roelof Louwsma van het Almende College. "Ik denk alleen niet dat ze die zorg moeten hebben. Het is een relatief kleine maatregel die weinig effect heeft."

In de praktijk betekent het afschaffen van de spellingscontrole namelijk dat middelbare scholieren met dyslectie bij hun eindexamen Nederlands kunnen worden afgerekend op de spelling: "Tot een maximum van een heel punt", aldus de woordvoering van staatssecretaris Dekker. Het examen kan nog wel worden gemaakt met de spellingscontrole, maar dan krijgt de leerling wel de maximale puntenaftrek voor spelling. "Veel dyslecten komen sowieso al aan die maximale puntenaftrek." Nederlands-lerares Jenny Hijink van het Almende College is het daarmee eens. "Dat is al heel lang zo en dat gaat nu niet anders worden."

Ministerie gaat duidelijkheid verschaffen

De landelijke media doken vorige week en masse op de berichtgeving rond het gebruik van de spellingcheck. "We realiseren ons dat veel mensen geschrokken zijn, maar een deel wordt verklaard door de verwarring", laat het Ministerie weten. "Het is een onderwerp dat ongetwijfeld nog aan de orde gaat komen." De staatssecretaris heeft inmiddels aan het CvTE gevraagd om het afschaffen van de spellingscontrole in ieder geval voor dit jaar te herzien.

Lees ook

03 Gemeentehuis Montferland0

Bouw twintig betaalbare woningen in Didam-Oost stap dichterbij

Didam-Oost krijgt er binnen twee jaar twintig betaalbare woningen bij. De gemeente Montferland en projectontwikkelaar Zaat Vastgoed hebben daarvoor nu afspraken ondertekend, waardoor de bouw van in totaal twaalf koopwoningen en acht huurwoningen kan beginnen.

Noodsteunpunt10

Achterhoek experimenteert met noodsteunpunt: wat als stroom, netwerk en water uitvallen?

In Dinxperlo en Lochem draaide het woensdagmiddag en -avond 14 oktober om hulp bij nood. Waar kunnen mensen terecht als de stroom uitvalt, digitale netwerken platliggen en er geen water meer uit de kraan komt? Dan kunnen mensen terecht bij een snel ingericht noodsteunpunt zoals bij MFA De Kiem in Dinxperlo. De plek was uitverkoren omdat deze dicht bij de landsgrens ligt. In Lochem stond een informatiebus van landelijke ‘Denk Vooruit’-campagne.

3897544d-7f75-461a-98b2-8ab2143c6030

Geen gewonden bij kop-staartbotsing in Doetinchem

Bij een kop-staartbotsing in het centrum van Doetinchem zijn donderdagmiddag geen gewonden gevallen. Een van de betrokken voertuigen moest worden afgesleept.

wegwekzaamheden1

Werkzaamheden aan asfalt van verkeersader in Doetinchem

Van maandag 19 oktober tot en met vrijdag 23 oktober wordt er gewerkt aan de Europaweg in Doetinchem. Verkeer dat gebruik wil maken van deze belangrijke verkeersader door de stad, moet rekening houden met omleidingen en vertragingen.

04 Oude IJsselstreek

Bouwplannen Varsseveld grotendeels goedgekeurd

De Raad van State heeft de gemeente Oude IJsselstreek in een tussenuitspraak grotendeels in het gelijkgesteld in een zaak over de bouw van woningen in Varsseveld. Een aantal inwoners was naar de hoogste algemene bestuursrechter gestapt omdat ze bezwaren hadden bij de plannen.

DRULogo0

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”