gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zonder rotonde, stoplicht of tunnel is Etten niet tevreden

ef8f5cb620227e7aea986797d3847591

De plannen om twee landbouwsluizen te plaatsen op de beruchte kruising van de N317 bij Etten vallen bij veel inwoners van het dorp in verkeerde aarde. Om de plannen uit te leggen aan de Ettenaren organiseerde de gemeente Oude IJsselstreek woensdag een inloopavond in basisschool de Klimpaal, die met vijfhonderd bezoekers goed werd bezocht.

Hidde Vinkenvleugel | Bart Sollman |
De basisschool stroomt vanaf 16.00 uur gelijk vol, want de interesse in het onderwerp is groot. Na petities en inspraak in de raad presenteert de gemeente nu de plannen voor een veiligere kruising aan het dorp zelf. Tekeningen en plattegronden aan de muren worden door medewerkers van de gemeente en Provincie Gelderland gebruikt om het een en ander te duiden. De inwoners kijken vooral kritisch, schudden ontevreden hun hoofd en komen met tegenargumenten. Die tegenargumenten en andere plannen kunnen overigens opgeschreven worden, de gemeente geeft aan hier serieus naar te kijken.

Bijna niemand is het eens met de ingetekende landbouwsluizen, vooral niet met die aan de Ettense kant van de kruising. “Ons dorp heeft nu twee ontsluitingswegen, één ervan komt uit op de kruising. Als je die gaat afsluiten blijft er één over. Zo sta ik dus dagelijks twintig minuten in de file door het omrijden”, zegt een ontevreden inwoner Bekir Göl. Volgens wethouder Ria Ankersmit staat de gemeente echter nog open voor creatieve oplossingen. “We hebben nog niks definitief besloten over de Ettense kant”, benadrukt Ankersmit. “De voor en tegens die wij ophalen en ook de zorgen die men uitspreekt, nemen wij absoluut mee in de afweging tot een definitieve besluitvorming.”

Niet snel tevreden
Waar onder andere de werkgroep Veilige Kruising N317 ontevreden was over het proces en de, volgens hen, grote tijd die eroverheen ging, zijn ze nu ontevreden over de geboden oplossing met landbouwsluizen. Zou je kunnen zeggen dat de groep alleen maar tevreden is als de gemeente en provincie exact overnemen wat zij verzinnen? “Ja”, zegt Dennis Roes volmondig, “We zijn pas tevreden als er een rotonde, stoplicht of tunnel komt, dat zeggen we vanaf het begin al tegen de gemeente. We hebben het gevoel dat we niet gehoord worden.” Aanwonende Giel Dieker vult Roes aan: "De wethouder heeft ook toegezegd dat er een dergelijke oplossing zou komen. Daar hebben we nu volgens de Provincie echter niets aan."

Politieke betrokkenheid
Opvallend is dat naast de inwoners van Etten en andere betrokkenen, ook veel raadsleden hun gezicht laten zien in de Klimpaal. Vrijwel alle partijen zijn vertegenwoordigd. “We willen toch weten wat de stemming in het dorp is. Wij kunnen de inwoners ook uitleggen hoe dit besluit tot stand is gekomen en waar we het in de raad over hebben”, zegt raadslid Frank Aaldering (LokaalBelang). Zijn collega's zijn dan ook veelvuldig in gesprek met inwoners, dat gaat er soms fel aan toe. Waar de medewerkers van gemeente en provincie vooral inhoudelijke vragen over het plan kunnen beantwoorden, weten de raadsleden de gehele aanloop en sfeer.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.